Jak pobrać zdjęcia z Messengera

Pora zająć się szczegółowo komunikatorem FB, a dokładniej tym jak pobrać zdjęcia z Messengera? Nazwę Messenger chyba każdy słyszał, kto miał styczność z Facebookiem. Komunikator tak popularny jak Messenger daje sporo wygody w komunikacji, również w przesyłaniu multimediów. Użytkownicy w ogromnych ilościach przesyłają zdjęcia i filmy. W pewnym momencie przychodzi potrzeba, chęć lub konieczność pobrania tych multimediów. Co za tym idzie trzeba znaleźć najskuteczniejszą metodę aby zrobić to hurtowo. Podpowiadamy instrukcją jak pobrać zdjęcia z Messengera.

Female-hand-holding-an-iPhone-200x300

Problem z pobieraniem zdjęć z grupy

Facebook nie pozwala na wyodrębnianie danych z grup. Niektóre grupy mają ogromne liczby osób, które chcą chronić swoje informacje. Dodatkowo utworzenie dużych plików z multimediami – jak to jest w pobieraniu zdjęć z Facebooka – może powodować problemy dla przeglądarki.

O czym pamiętać?

Pobieranie zdjęć z Messengera - INSTRUKCJA

  1. Otwórz aplikację „Messenger” na urządzeniu
  2. Przejdź do „Ustawienia”
  3. Wybierz „Dane i przechowywanie”
  4. Zaznacz pole „Zapisz zdjęcia” .
  5. Zatwierdź wybór.
  6. Następnie spokojnie zaczekaj, aż system skończy pobierać multimedia.

Zbiorcze pobieranie wszystkich obrazów tworzy folder główny. Pobiera też inne dane znajdujące się w określonych folderach. Dlatego liczba filmów i zdjęć, które umieszczasz na Facebooku określa, jak długo będzie trwało pobranie. Po ukończeniu procesu otrzymasz powiadomienie i najpewniej również mail z Facebooka.

Polecamy nasze inne kursy: