Akademia Maca

Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli istotnie zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Od Apple MINI po Macbooki Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w autorski system Mac OS. Warto najpierw poznać nieco teorii, dlatego że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi Akademia Maca. Dlatego warto przynajmniej rozważyćza i przeciw przejściu na korzystanie z maszym Apple. A jeśłi już zdecydujecie się Państwo na korzystanie z urządzeń tej ciekawej marki to zaprasza Was do siebie Akademia Maca. Po co? O tym dalej.

Oczywiście z punktu widzenia użytkownika rozpoczynającego korzystanie z maszyn Apple, to wcale nie musi być takie oczywiste. Zależnie od tego czy przesiadamy się z Windowsa, w którym pracowaliśmy i bawiliśmy się do tej pory, czy też od razu MacOSx jest pierwszym systemem z jakim mamy do czynienia to reakcje są mniej lub bardziej nerwowe na nowy system. Użytkownicy Windowsa mają już pewne przyzwyczajenia i wpojoną konkretną automatyczność działań. Natomiast nowi użytkownicy, bez doświadczenia z systemami operacyjnymi mogą zagubić się w gąszczu nowych informacji. Nie mniej MacOS stwarza wrażenie systemu intuicyjnego. Aby się go nauczyć i zweryfikować tę opinię zapraszamy do nas. Nasza Akademia Maca czeka na Was z otwartymi drzwiami.

Gdy zaczyna się pracę z nowym komputerem lub nawet przesiada na używany sprzęt zdarzają się sytuacje łatwiejsze i trudniejsze. Zdecydowanie efektywniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że kwestia jak obsługiwać Macbooka i pozostałe urządzenia Apple to nie tylko poznanie samego Mac OS. TO również jego personalizacja i bezpieczeństwo, zarówno fizyczne sprzętu, jak i bezpieczeństwo danych. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedniego antywirusa dla Macbooka.

Dla naszych pracowników, pasjonatów Apple tajniki obsługi systemów operacyjnych od Apple są zarówno pasją jak i "chlebem powszednim". Pracujemy na nich codziennie, jak również na komputerach z systemami Windows. Wielu z nas używa właśnie omawianego modelu i dokładnie wie jak używać Macbook Air. Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami, wiedzą i... anegdotami.  . Nasi konsultanci przygotują dla Państwa indywidualnie dobrany program szkolenia, dopasowany do wymagań i umiejętności. Ustalą najdogodniejszy termin i rozkład godzinowy oraz dobiorą instruktora. Instruktorzy wytłumaczą obsługę i nauczą wielu przydatnych umiejętności, których nie nauczy Państwa sama instrukcja obsługi Mac OS x. Korzystając z doświadczenia w użytkowaniu urządzeń Apple jesteśmy w stanie zaproponować szkolenia również osobom o zaawansowanym poziomie. Wtedy możemy np. ukierunkować szkolenie na przyśpieszenie pracy, pokazać i pomóc dobrać najlepsze formy zabezpieczenia danych i ich synchronizacji.

Akademia Maca

  • Po pierwsze konfiguracja, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
  • Sprzątanie- wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji.
  • Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  • Backup - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
  • Uczymy ponadto pracy na różnych urządzeniach Apple, od Macbooków, po AppleWatch
  • Pokazujemy tricki i usprawnienia
  • Konfigurujemy i uczymy edycji ustawień pod kątem bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa dzieci, korzystających z urządzeń.
  • Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, od flagowej pary iPhone - Macbook, cała sieć domową/firmową, a nawet "inteligentny dom".

Polecamy nasze inne kursy: