Airdrop na MAC

AirDrop na Mac to funkcja dostępna na komputerach Apple i urządzeniach z systemem iOS, która umożliwia łatwe i szybkie przenoszenie plików pomiędzy urządzeniami. Działa ona poprzez bezprzewodowe połączenie Wi-Fi i Bluetooth, dzięki czemu można nią przesyłać pliki nawet gdy nie ma dostępu do Internetu. AirDrop jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala szybko przenosić pliki pomiędzy urządzeniami bez konieczności korzystania z kabli czy sieci internetowej. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcemy szybko przesłać zdjęcia czy dokumenty z jednego urządzenia na drugie. Może być też użyteczny w sytuacji, gdy potrzebujemy przesłać duży plik, a mamy ograniczony dostęp do Internetu lub chcemy uniknąć kosztów transferu danych.

Airdrop na MAC - co muszę zrobić zanim zacznę wysyłać?

Aby skorzystać z AirDrop, oba urządzenia muszą mieć włączoną tę funkcję oraz być połączone w tej samej sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Następnie wystarczy przeciągnąć plik na ikonę AirDrop w Finderze lub wybrać opcję "Wyślij przez AirDrop" z menu kontekstowego pliku. Pojawi się lista dostępnych urządzeń, do których można przesłać plik. Wybrane urządzenie otrzyma powiadomienie o przesyłce pliku i będzie mogło ją odebrać lub odrzucić.

Airdrop na MAC
Airdrop na MAC

Airdrop na MAC - co moge wysyłać?

Poza przenoszeniem plików, AirDrop może być również używany do przesyłania kontaktów, map i innych danych z jednego urządzenia na drugie. W tym celu należy wybrać odpowiednią opcję w menu kontekstowym danego elementu lub przeciągnąć go na ikonę AirDrop w Finderze.

AirDrop umożliwia również przesyłanie plików z komputerów Mac na urządzenia z systemem iOS i odwrotnie. W tym celu oba urządzenia muszą mieć włączoną funkcję AirDrop i być połączone w tej samej sieci Wi-Fi lub Bluetooth. Następnie można przeciągnąć plik na ikonę AirDrop w Finderze lub wybrać opcję "Wyślij przez AirDrop" z menu kontekstowego pliku, a pojawi się lista dostępnych urządzeń, do których można przesłać plik.

AirDrop jest również zabezpieczony przed nieautoryzowanym dostępem, dzięki czemu można być pewnym, że przesyłane pliki nie zostaną odebrane przez osoby trzecie. Można również skonfigurować ustawienia AirDrop, aby ograniczyć widoczność urządzenia dla innych lub wybrać tryb tylko dla kontaktów, dzięki czemu będzie można przesyłać pliki tylko do osób, które są w naszej książce adresowej.

Polecamy nasze inne kursy: