Jak korzystać z time machine

Ludzie dzielą się na dwa typy: robiących backup Mac i takich, którzy zaczną go robić.

Niewątpliwie backup Mac, daje wiele korzyści, poza spokojem ducha. Istnieje też kilka głównych zasad jakimi powinien się kierować przy wykonywaniu kopii zapasowej zawartości dysku. Aby zadbać o nasze dane warto skorzystać z wbudowanego mechanizmu w Mac OS, czyli Time Machine. Jak korzystać z Time Machine opowiedzieliśmy już kiedyś w filmie na żywo od SPartners. Tak również szczegółowo omówiliśmy zasadę "1, 2, 3", czyli ile czego i gdzie. Time Machine to instrument stworzony i dedykowany dla systemów Apple, dlatego radzi sobie tak dobrze. Jest również bardzo specyficzny w swoim działaniu dzięki zachowywaniu poszczególnych kopii na dany dzień. Do wykonania kopii zapasowej dysku znakomicie nadaje się narzędzie fabrycznie umieszczane w systemie Mac OS x, czyli Time Machine na Mac. I o tym właśnie narzędziu, zgodnie z zapowiedzią w w poprzednim artykule opowiemy sobie dziś. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zobaczycie dokładniej jak wygląda konfiguracja kopii zapasowej, nazewnictwo, szyfrowanie i poruszanie się po wersjach.

Time Machine na Mac? CO I JAK?

Aby móc skorzystać z Time Machine na Mac przede wszystkim trzeba podłączać dysk zewnętrzny, aby w ogóle kopię zapasową wykonać. A odzyskiwanie danych to naprawdę żmudna i kosztowna praca. A jak korzystać z Time Machone skutecznie i BEZPIECZNIE opowiadamy w artykule Time Machine na Mac. Tam dowiecie się na co zwrócić uwagę przed wykonaniem kopii i jak działa aplikacja. Są to niezwykle ważne informacje, np. by nie uszkodzić wykonywanej właśnie kopii zapasowej.

Jak w wygląda proces wykonywania kopii zapasowej i jak posługiwać się Time Machine na życzenie omówimy w osobnym filmie. Pokażemy w nim jak wykonać ręczny backup, jak wygląda automatyczne wykonywanie kopii zapasowej po wykryciu dysku, a również jak ustawić harmonogram zapisu czy też jak wyciszyć systemowe monity o wykonanie kopii zapasowej.

Jak korzystać z time machine

Jak korzystać z Time Machine - poradnik wideo i skrócona instrukcja

Serdecznie zachęcamy do komentowania i zgłaszania swoich pomysłów na tematy do rozmów na żywo. Jeśli macie ochotę i znacie dobre i bezpieczne strony dla dzieci - możecie śmiało wpisać adres w komentarzu pod nagraniem na kanale YT lub na naszym fanpage'u FB i na grupie FB.

  1. Podłącz dysk
  2. Wybierz dysk z listy
  3. Zaszyfruj dysk
  4. Wyłącz zkopiowania ewentualne pliki, których nie chcesz zapisywać
  5. Uruchom wykonywanie kopii zapasowej
  6. Możesz dalej korzystać z dysku, na którym wykonana została kopia. Możesz rónież odłączyć dysk. Wykonaj to PRAWIDŁÓWOW - najpierw wyłącz dysk z poziomu systemu (odpowiednik  "wysuń dysk" w Windows)
  7. Odepnij dysk od Maca

Polecamy nasze inne kursy: