Metoda, by kontrolować czas, jaki twoje dziecko spędza na swoim telefonie

Najpewniej najlepszą z funkcji iPhone do kontroli rodzicielskiej jest możliwość weryfikowania, jak dużo czasu Twoje dziecko spędza używając swoje urządzenie od Apple. Dlaczego? Otóż możliwe jest ograniczenie dostępu dookreślonych aplikacji oraz tworzenie wyjątków od reguł ograniczania takiego właśnie dostępu. Rozwiązanie? Używaj Kontroli rodzicielskiej na iPhone lub iPad.

Mój sześcioletni syn posiada iPhone’a. Ma na nim tylko i wyłącznie gry  o charakterze edukacyjnym. Są one jednak dodatkowo ograniczone do funkcjonowania dziennie jedynie godzinę. Wyjątkiem od tej reguły jest aplikacja umożliwiająca mu słuchanie bajek pod postacią Audiobooków. Przydaje się to zwłaszcza wieczorami, zaraz przed snem.

PJMASKS: Hero Aacademy

Ustawienia te wprowadzić można zarówno z poziomu iPhone’a dziecka lub zdalnie z poziomu naszego telefonu Apple czy tabletu iPad. Dziecko może zawsze poprosić o więcej czasu – wówczas na twoim urządzeniu z iOS pojawi się odpowiedni komunikat. Rzecz jasna, taką prolongatę wprowadzić można też i z poziomu telefonu dziecka. Pomimo trudności na początku w przeciągu tygodnia nauczyłem się, jakie pory dostępu wybierać dla syna. On także po tym czasie przywykł do tych zasad. Większym problemem jednak okazało się rodzeństwo syna, ponieważ używało ono czas przeznaczony dla niego.System umożliwia wgląd w statystyki użytkowania. Nie jest to dużo informacji, jednak uznać to można za pomocne.

Rozwiązanie bezpieczne dla wszystkich

Inną ciekawą rzeczą jest to, że po wspomnianej godzinie dziecko – jak w przypadku mojego syna – może po prostu się znudzić iPhonem mającym jedynie dwie funkcje. Jaki daje to efekt? Dziecko spędza więcej czas z rodziną. Mój syn dzięki temu ograniczeniu więcej czasu spędza z babcią (za pomocą face time, ale jednak!)

Niewątpliwie jest to bardzo przydatna i pomocna funkcja. Na stosowaniu jej korzystamy zarówno my jak i dzieci. Używaj Kontroli rodzicielskiej na iPhone, by ułatwić sobie i dziecku życie!

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook 

Female-hand-holding-an-iPhone-200x300