OneDrive jako magazyn do przechowywania plików

Fizyczne nośniki bywają bardzo zawodne. Ile to razy słyszeliśmy już koszmarne historie wyciągnięte jak z horroru o zniszczonym dysku lub utracie danych? Od czasów miękkich dyskietek 5.25” niezbyt wiele mimo wszystko się zmieniło. Każdy dysk – bez wyjątku – narażony jest na  fizyczną awarię lub zniszczenie. To bez znaczenia, czy mowa o dysku HDD (Hard Disc Drive) czy SSD (Solid State Drive). Każdy dysk fizyczny to w pewnym sensie ryzyko utraty danych na rzecz różnych zjawisk fizycznych. To w pewnym sensie niewygodne, ponieważ nasze cenne dane mogą przepaść raz na zawsze na rzecz sprzętowej awarii. Niestety, coraz więcej dysków fizycznych zawodzi. Czy jest jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że tak. Jednym z nich jest przestrzeń wirtualna. OneDrive jako magazyn do przechowywania plików sprawdza się.

Łatwy sposób na wyciągnięcie ręki

Jakiś czas temu do środowiska informatycznego dotarło, że istnieje bezpieczniejsza metoda magazynowania danych.  Z reguły najbardziej skuteczne rozwiązania są najprostsze. Magazynowanie danych w przestrzeni wirtualnej wydaje się sprawdzać najlepiej. Ponownie, słowem kluczem jest tu „wygoda”. Szyfrowane dane w „chmurze” to najwygodniejsza z rzeczy, jaką można sobie w tym temacie wyobrazić. Nasze dane nie znajdują się wtedy u nas, a bezpiecznie na serwerach dostawcy takiego jak usługa OneDrive.  Szybko, wygodnie i sprawnie. Nie trzeba się bać o zawodzące dyski czy sprzęt, który uległ awarii! Pamiętaj, że OneDrive to jeden z najbezpieczniejszych sposobów ocalenia danych i migracji ich na inny sprzęt. Pamiętajmy: dostęp do dysku do danych z „chmury” mieć można też i z każdego urządzenia, na jakim się zalogujemy do opisywanej usługi.

hdd-4255710_1280

To zbyt łatwe, by z tego nie korzystać

magazynowanie danych Onedrive chmura Mac MacBook

Jeśli interesuje Cię taki sposób archiwizowania twoich danych z pracy lub domu, nasi doświadczeni eksperci nauczą cię obsługiwać OneDrive jako magazyn do przechowywania plików. Cenimy sobie Twoją wygodę, dlatego to Ty decydujesz, czy chcesz pojawić się u nas, czy my mamy odwiedzić Ciebie.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook