Zabawa czy poważna sprawa?

Dzieciaki są cudowne, prawda? Z jednej strony oczywiście. Z drugiej jednak, okiełznanie ciekawości dziecka to ciężkie zadanie. Nie jest łatwo zliczyć, ile razy próbowaliśmy zadbać o rozrywkę naszych dzieci tracąc przy tym zmysły. Dzieciaków się nie zmieni – będą rozrabiać i tyle.  My – dorośli – możemy jedynie pilnować, aby z czasem robiły to coraz rzadziej. ćMożemy nie pamiętać, ale nie byliśmy bardzo inni, po prostu czasy uległy zmianie. Naszym zadaniem jest pilnować, aby dzieciom nie stała się żadna krzywda. Im dziecko młodsze, tym bardziej trzeba je chronić przed zgubnym wpływem świata oraz treściami mogącymi być niebezpieczne dla naszych małych dzieci. To bardzo istotne zwłaszcza, gdy owo dziecko w ręku ma smartfona i szuka na nim gier. Jasne, trzeba być przygotowanym. Jakie są najlepsze aplikacje dla małych dzieci na iPhone ?

Edukacja, edukacja, edukacja

W jaki sposób najskuteczniej obronić dziecko przed światem i niepokojącymi jego aspektami? Instalowanie aplikacji przyciągających dziecięce oczy na dlużej zdecydowanie pomaga. Moim zdaniem najlepszą aplikacją mogącą pomóc nam w kontroli i opiece nad dzieckiem jest FaceTime.

Moja sytuacja jest następująca: mam dwoje dzieci: sześcio – letnie i cztero -letnie. Dzięki zastosowaniu wspomnianej  aplikacji edukacyjne programy i gry (jedyne aplikacje, jakie działają na ich urządzeniach od Apple) blokują się. Telefon i tablet stają się wówczas mało atrakcyjne dla moich dzieci, ponieważ po prostu nie nadają się wcale do zabawy.

Inną ciekawą możliwością jest odblokowanie możliwości wykonywania połączeń. Moje dzieci jeszcze nie potrafią czytać, jednak ustawione do kontaktów zdjęcia ułatwiają sprawę i dzięki temu mogą dzwonić do członków naszej rodziny. Dodatkowo telefon ustawiony został przeze mnie tak, że automatycznie odbiera połączenia po trzech sygnałach, a możliwość prowadzenia połączeń wideo dodaje atrakcyjności całej sytuacji. Kolejną bardzo ważną aplikacją jest ta odpowiadająca za tworzenie zdjęć. Dzieciaki kochają robić zdjęcia tak samo, jak my. Nic w tym dziwnego, chęć uwiecznienia momentu skądś się musi brać.

unnamed

Pomożemy Ci - Najlepsze aplikacje dla małych dzieci na iPhone

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem większej ilości przydatnych i ciekawych rzeczy odnośnie sprawowania kontroli nad dzieckiem za pomocą urządzenia Apple, skontaktuj się z nami. Z radością nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o przygotowaniu iPhone do użytku Twojej pociechy.

 

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook