Lightbot, czyli łatwe lekcje kodowania dla dzieci

Lightbot, czyli łatwe lekcje kodowania dla dzieciPodstawy informatycznego rozwoju dla najmłodszych? Owszem, to możliwe. Dzieci uwielbiają wszystko, co nowe. Nie ma czemu się dziwić – leży to w ich naturze. Tym bardziej dziecko może zachwycić efekt prostych działań, których efekty obrazowane są w postaci ciekawych w odbiorze wizualizacji. Owszem, ten artykuł poświęcony będzie programowaniu.Lightbot, czyli łatwe lekcje kodowania dla dzieci to idealne rozwiązanie dla rodziców chcących zająć swoje dzieci czymś, co wykształci w nich zamiłowanie do programowania i dalej chęci do rozwoju. Czysty zysk: zarówno twoje dzieciaki, jak i ty zyskujecie. Dobra zabawa idzie tu całkowicie w parze z nauką.

 

Nauka poprzez zabawę

Lightbot to przede wszystkim ubrany w maskę gry  program do programowania. Moi synowie – czteroletni i sześcioletni  uwielbiają Lightbota. Dodatkowo, każdy z nich ma tam własny profil oznaczony kolorem. Ciekaw jestem, czy moja córka też się tym zainteresuje.

Gra posiada t rzy poziomy trudności. Moi chłopcy spędzają czas na pierwszym, czasami – rzadko – na drugim. Program pomaga nam uczyć się od podstaw zasad logicznych tego, w jaki sposób projektuje się aplikacje. Dzięki temu dzieci uczą się intuicyjnie myśleć jak koder. Dodatkowo też uczą się akceptować swoje błędy i analizować je pod kątem logiki – to z kolei uczy je, dlaczego, gdy się pomylą, coś się dzieje.

Drugi poziom dodaje poza możliwością logicznego zastosowania strzałek – tworzenia drogi robotowi – tworzyć sekwencje. Czyli: po zastosowaniu jednej ścieżki można zapisać ją jako procedurę i konstruować z tego całe większe sekwencje. Brzmi znajomo?

Zajęcie na kilka dni

Gra zapewnia rozrywkę moim syną nie na kwadrans czy godzinę, a na długie dni. Lightbot, czyli łatwe lekcje kodowania dla dzieci to przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Takiej zabawy, która jest pożyteczna i może pewnego dnia okazać się pasją prowadzącą do kariery. Nie chodzi tu jednak o układanie dzieciom życia na starcie, a jedynie o zapewnienie im rozrywki rozwijającej ich umysł. Moim zdaniem najlepsza aplikacja tego typu to taka, która jest pomiędzy nauką, a zabawą.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook 

photo-1502342908201-d246470e2526