Dziecko kontra technologia

Blokowanie niewłaściwych treści w iPhoneTelefon to bardzo istotna rzecz. Z jednej strony owo okno na świat sprawia wiele radości, z drugiej zaś może wywołać ból głowy u rodziców jego właściciela. Dzieciaki kochają iPhone’y i iPady, ponieważ są zagadkowe i łatwe w obsłudze. Na nasze nieszczęście, kochają też rozrabiać i nie są tak troskliwe o sprzęt, jak my. Natury dziecięcej psotliwości się nie zmieni. Dzieci takie są i niestety należy to zaakceptować (nie zmienia to faktu, że pracować także nad tym należy). Wszyscy byliśmy kiedyś niezdarni i nierozważni. Dlatego też zamiast karać dzieciaki za zniszczenie drogiego sprzętu, jaki im kupiliśmy, lepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie ich natury…i zabezpieczenie sprzętu. Jak  stworzyć iPhone odporny na dziecko?

Realne sposoby

Sugeruję dwa sposoby ochrony telefonu przed niezdarnymi ruchami dziecka. Po pierwsze bardzo istotne jest fizyczne zabespieczenie iPhone’a. Obudowa sama z siebie jest może odporna, jednak dodatkowa ochrona w formie coveru zdecydowanie może pomóc. Istotne jest, aby smartfon dziecka posiadał twarde, wzmacniane brzegi z gumy. Dlaczego taki materiał? Rozwiązanie tej zagadki jest proste. Plastikowa obudowa po kilku uderzeniach się kruszy odsłaniając podatne na uszkodzenie brzegi telefonu. Twarda guma zaś wytrzyma znacznie więcej uderzeń lub upadków. Dodatkowo możliwość jeszcze większej personalizacji za pomocą obudowy – kolorowego ornamentu lub obrazka będzie dla dziecka intrygujące.

Druga z rzeczy mogących wydłużyć życie telefonu to dodatkowa szybka chroniąca ekran.  Dzięki niej żywotność telefonu znacznie wzrośnie. Owe dodatkowe szybki nie są drogie, więc nie jest ich aż tak bardzo szkoda, jak właściwego ekranu telefonu.

Female-hand-holding-an-iPhone-200x300

To nie tylko obudowa - iPhone odporny na dziecko

PJMASKS: Hero Aacademy

Zupełnie inną rzeczą jest to, jak bardzo iPhone jest drzwiami do świata Internetu. Moje dzieci nie mają dostępu do przeglądarki internetowej Safari ani do YouTube na swych urządzeniach Apple. Podczas rozmowy z psychologiem dziecięcym dowiedziałem się ponad to, że filmiki z platformy od Google potrafią działać na mózg dziecka dokładnie tak samo uzależniająco, jak ciężkie narkotyki. Dlatego właśnie YouTube jest całkowicie wyłączony na urządzeniach moich dzieci.

 

Oczywiście, poprzez taki ruch czyni się telefon znacznie mniejk atrakcyjnym, jednak nie to jest sensem posiadania iPhone, prawda? Wyposażenie smartfona  od Apple w aplikacje edukacyjne dodatkowo sprawi, że dziecko chcąc się bawić zacznie się mimowolnie także uczyć. Najważniejsze jest stworzenie sytuacji, w której urządzenie jest dla dziecka neutralnym sprzętem i nie staje się zbyt uzależniające.  iPhone można ustawić tak, że dzieci korzystać mogą jedynie z wybranych sytuacji. W przypadku moich dzieci oczywiście jest kilka wyjątków. Przykład? Pozwalam moim dzieciakom dzwonić do swoich wujków, cioć i babć do woli. Drugą aplikacją bez ograniczeń są audiobooki z bajkami.

Jeszcze jednym, bardzo ciekawym zabezpieczeniem jest brak karty SIM w telefonach moich dzieci – dzięki temu komunikacja może następować jedynie w zakresie rodziny. Może wydawać się to zbyt dużym ograniczeniem, jednak w przypadku tak młodych dzieci jak moje – działa doskonale. Bezpieczeństwo Twojego dziecka zależy od Ciebie. Możesz je zwiększyć dzięki dwóm powyżej opisanym metodom.iPhone odporny na dziecko to Twój spokojny sen.

unnamed

Skontaktuj się z nami dla uzyskania większej ilości ciekawych informacji o zapewnieniu twojemu dziecku bezpieczeństwa, na jakie zasługuje.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook