Guided Acess i produkty Apple

unnamed

Jeżeli chcesz dać na chwilę swojemu dziecku do zabawy swoje urządzenie Apple takie jak na przykład iPhone lub iPad najlepiej zablokować je na jednej aplikacji. Dzięki temu nie będzie miało ono dostępu do innych funkcji urządzenia, a Twoje dane nie zostaną usunięte. Co dokładnie należy zrobić? Rozwiązanie jest niezmiernie proste. Najpierw trzeba wywołać menu ustawień. Gdy tylko się tam znajdziemy, stukamy zakładkę centrum kontroli. Następnie wybieramy dostosuj elementy sterujące”. Kolejny krok to stuknięcie pola dodaj dostęp.  Guided Acess i produkty Apple to rozwiązanie problemu.

Jest rozwiązanie!

Teraz można zablokować dziecku dostęp do innych opcji telefonu lub tabletu. Po wywołaniu menu kontroli należy kliknąć symbol kłódki, który się pojawił po wykonaniu poprzednich, opisanych wyżej czynności. Kolejną  - bardzważną - rzeczą, jaką należy zrobić jest wprowadzenie hasła, którym chroniony będzie dostęp do reszty interface’u rządzenia. Dodatkowo możliwe jest odblokowywanie systemu za pomocą funkcji touch iD, jednak jest to na ogół problematyczne. Dlaczego? Niestety dzięki temu można odblokować przypadkowo dostęp do reszty menu Hasło więc działa zdecydowanie lepiej.

Po ponownym stuknięciu kłódki wybrana aplikacja będzie zablokowana i nie jest możliwe opuszczenie jej bez podania wprowadzonego przez Ciebie hasła. Jak to zrobić? Należy stuknąć trzy razy w główny przycisk urządzenia – to wywoła menu do wprowadzania hasła i tym samym powrotu też do właściwego interfejsu systemu telefonu.

Farm 123

Metoda skuteczna -  Guided Acess i produkty Apple

Jest to najlepsza z opcji jeśli chodzi o umożliwienie dziecku korzystania z urządzeń takich jak iPod lub iPad. Dzięki temu twoja pociecha nie zobaczy niepokojących je reklam lub nie dostanie się na strony, których widnieć nie powinna. Twoje wiadomości nie zostaną przypadkowo usunięte, dziecko też nie zadzwoni przypadkiem do Twojego szefa. Twój iPad czy iPhone będą wówczas jedynie platformą gier lub edukacji.  Guided Acess i produkty Apple to najlepsze rozwiązanie.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook