Dysk SSD - drugie życie dla Twojego komputera

Komputer to w dzisiejszych czasach narzędzie absolutnie niezbędne. Cyfryzacja rzeczywistości nie pozostawia złudzeń – jesteśmy uzależnieni od tego, jak daleko od cywilizacji chcielibyśmy uciec, komputery zawsze będą blisko. Nie ma znaczenia, czy mowa o potężnym komputerze do grania w gry wideo, płycie głównej w pralce czy telefonie. Komputery będą na zawsze już przy nas. Postęp technologiczny umocnić może nas w przekonaniu, że potrzebne są nam właśnie te, które działają skutecznie. Nie chodzi tu nawet o to, aby były bardzo szybkie. Słowem – kluczem bowiem jest tu właśnie wspomniana wcześniej „skuteczność”. Mawia się, że  dysk SSD to drugie życie dla twojego komputera, jednak czy to prawda?

hdd-4255710_1280

Geneza problemu

solid-state-drive-icon-55

Fizyczne nośniki danych od zawsze były najbardziej zawodnym elementem sprzętu komputerowego. Poczynając od czasów dyskietek 5’25 cala aż po dzisiejszy dzień dyski oparte na technologii zakładającej…istnienie fizycznego dysku to kłopot. Dysk talerzowy – czyli Hard Disc Drive to przestażała technologia. Nie chodzi tu nawet o to, aby zachłystywać się nowościami. HDD jest awaryjne. Każdy słyszał o co najmniej jednym przypadku uszkodzenia takiego dysku i utracie danych. Ich odzyskiwanie lub naprawa całego nośnika często bywa droga, niemożliwa lub nieopłacalna. Koszmar, prawda?

Oczywiście, istnieje możliwość umieszczania danych w tak zwanej „chmurze” czyli przestrzeni internetowej online. To jednak także bywa problematyczne. Po pierwsze nie każdy plik chcemy u

mieścić w sieci (a licencje dostawców przestrzeni bywają różnie skonstruowane). Po drugie bycie uzależnionym od dostępu do sieci generuje niepewność, Co jeśli Internetu zabraknie? Dostawcy obiecują szybki transfer i stałe łącze, jednak doskonale wiadomo, że problemy techniczne to częste utrapienie. Inną sprawą jest to, że oferowana nam przestrzeń dyskowa mimo wszystko znajduje się fizycznie na jakimś dysku – po prostu nie naszym.

Nasza oferta -  Dysk SSD - drugie życie dla twojego komputera

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście, ze tak. Napędy SSD (Solid-State-Drive) to rodzaj nieulotnej pamięci dyskowej. W opozycji do dysku HDD brak tu elementów, które mogłyby nas zawieść. Nie ma tu talerza dysku ani czytającej z niego igły, nie ma elementów bezpośrednio fizycznych. Przenosząc dane z dysku HDD na SDD można wyczuć dużą różnicę, ponieważ dane podróżują po napędzie szybciej. Czy chcesz poprawić jakość działania swojego komputera? Pomożemy Ci w tej kwestii.  Dysk SSD to drugie życie dla twojego komputera na wyciągnięcie dłoni.

 

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook