Dysk to podstawa

Fizyczne nośniki danych to w dzisiejszych czasach niezbyt dobre rozwiązanie. Poczynając od pradawnych już dyskietek, aż po mogące się zwichrować płyty CD lub DVD a na pamięci flash nośniki te narażone są na wadliwość. Pomimo zmiany technologii i zmiany trendów z używania dysków HDD (Hard Disc Drive) na SDD (Solid State Drive) dyski i tak są zawodne. – jak każda technologia. Warto przy tym mieć na uwadze, że awaria nie musi zawsze być naszą winą. Elektronika czasem po prostu zawodzi i nic z tym się nie da zrobić. Niezależnie od systemu operacyjnego, trendem jest zmniejszanie rozmiaru wbudowanego nośnika. Nawet i produkty Apple rezygnują z dużych wbudowanych dysków na rzecz tak zwanej „chmury”. Jak działa dysk sieciowy do MacBooka? Czemu jest on tak potrzebny?

Delikatny temat

Urządzenia konkurencji Microsoft są przede wszystkim znacznie bardziej unifikujące hardware i software od Windowsów. Trwałe zwarcie hardware z software daje efekt lepszej komunikacji tych dwóch elementow, a co za tym też idzie – bardziej przyjaznego środowiska pracy i relaksu zarazem. Mimo to, dyski fizyczne montowane w iMacach lub MacBookach mają coraz mniejszą pojemność. Powód takiego trendu jest niezmiernie prosty: Apple inwestuje w przestrzeń dysków internetowych.

hdd-4255710_1280

Gigabajty z chmury - Dysk sieciowy do Macbooka

magazynowanie danych Onedrive chmura Mac MacBook

iCloud, bo to o nim mowa, jest zabiegiem wygodnym i prostym w obsłudze. Dzięki tej usłudze mamy dostęp do swoich plików z każdego urządzenia, na jakie się zalogowaliśmy przez konto Apple. Daje nam to dużą swobodę działania. Nie musimy się lękać, że nasze dokumenty przepadną na zawsze po domniemanym uszkodzeniu samego komputera. Nawet jeśli stanie się coś naszemu MacBookowi, pliki które unieśliśmy w chmurze są bezpieczne i zaszyfrowane na serwerach Apple. Dysk sieciowy do MacBooka to zbawienie dla tych, którzy boją się o trwałość swego sprzętu.

Jeśli chcesz poznać sekrety takiego przechowywania plikow, skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą Ci zrozumieć, jak latwe io przydatne jest stosowanie sieciowego dysku w MacBooku.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook