Dlaczego należy archiwizować pocztę?

Chaos to zmora ludzkości. Nie jest istotne, czy mówimy o życiu prywatnym, czy o pracy – chaos jest złą rzeczą i od zawsze służył jedynie narracji legend. Powierzenie mu swojej korespondencji to taktyczny błąd. Nic tsk nie boli, jak chaos w skrzynce odbiorczej czy nadawczej. Zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na odnalezieniu czegoś istotnego – ważnej korespondencji, zdjęcia czy filmu. Chaos nie jest naszym przyjacielem i gra na naszą niekorzyść. Często sami jesteśmy za to odpowiedzialni zaniedbując kwestie dbania o porządek w skrzynce pocztowej.  Można zadać sobie dość istotne pytanie... Dlaczego należy archiwizować pocztę? Co w tym tak istotnego?

technology-web-internet-macro-blue-electricity-1089512-pxhere.com (1)

Prosty sposób na bezpieczeństwo

Outlook Express kopia zapasowa archiwizacja

Archiwizowanie to nie tylko przenoszenie e-maili z jednego katalogu do drugiego, usuwanie starych lub zbędnych korespondencji lub czyszczenie pod-folderu „wersji roboczych”. Archiwizowanie to też stosowanie kategoryzacji, wprowadzanie podziałów i programowanie klienta poczty w taki sposób, by przekierowywał odpowiednie korespondencje do określonych katalogów. Mowa o upraszczaniu sobie życia w sposób, który zapewnia nam spokój ducha. Nie jest konieczne zakładanie kilku różnych skrzynek pocztowych, wystarczy jedynie dbać o to, jak nasza korespondencja jest archiwizowana.   Pomimo pozorów wykluczenie chaosu z naszego życia w pracy w znaczny sposób pomaga nam oszczędzić czas i być efektywniejszym w pracy. Jest to czysty zysk, a mimo to niewiele osób to robi.

Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka. Lenistwo może być tu słowem kluczem, jednak częstszym zagadnieniem raczej można by określić wygodę. Ludzie z natury decydują się na szybkie, proste rozwiązania, a w dzisiejszym świecie brak na to czasu. Zżyjemy szybko. Praca pochłania ponad 30% naszego dnia, a stres nią wywołany nie sprzyja dobrej organizacji życia codziennego.

Nasza oferta - Dlaczego należy archiwizować pocztę?

Nasi eksperci wiedzą, jak temu zaradzić i chętnie się z Tobą tą wiedzą podzielą. Jeśli chcesz ułatwić sobie w znacznym stopniu życie, być wolnym od chaosu lub go zminimalizować, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook