Realne zagrożenie

Blokowanie niewłaściwych treści w iPhoneNasze dzieci są najważniejszym elementem naszego życia. Nie są one w pełni świadome tego, co jest dla nich dobre, więc musimy o nie dbać. Dzieci powinny być chronione w pewnym stopniu przed światem – muszą dorosnąć wolne od traum czy niewłaściwych wspomnień. Esencjonalnym wydaje się, by w dobie Internetu być w stanie zaakceptować zmiany technologiczne. Co to oznacza? Należy przede wszystkim dbać o dobór treści, jakie nasze dziecko będzie oglądać. Realne Niemożliwym jest absolutna kontrola, możliwe jest jednak stopniowe pozwalanie na coraz więcej i więcej opcji rozrywki. Wszystko zależy od tego, jak chcesz wychować swoje dziecko. Niemniej jednak, dzieciom  Internet należy dawkować. Na całe szczęście iPhone’a można dostosować w taki sposób, że odpowiedni będzie do każdej sytuacji. Blokowanie niewłaściwych treści w iPhone to podstawa, gdy używa go dziecko.

Zabezpieczenie telefonu marki Apple (lub iPada) tak, by nasze dziecko nie zobaczyło czegoś, czego zdecydowanie nie jest bardzo ciężkie. Na cale szczęście producent zadbał, aby dzieciaki nie mogły wejść tam, gdzie nie trzeba. Dodatkowo stworzono to tak, że łatwo dotrzeć do wszystkich wymaganych informacji. Metoda ta opiera się na tworzeniu odpowiednio skrojonych certyfikatów. Jeśli chodzi o dzieci, najlepszym rozwiązaniem zdaje się całkowite wyłączenie YouTube i Safari ponieważ są to aplikacje poprzez które dziecko zobaczyć może coś bardzo nieodpowiedniego. (A tego nie chcemy, prawda?).

Realne rozwiązanie

Nawet, jeżeli jakiś klip na YouTube jest nieszkodliwy, same reklamy wyświetlane przed takim klipem mogą okazać się nieodpowiednie. Jeśli chodzi o Safari natomiast, możesz ustawić system tak, by możliwe było otwieranie na owej przeglądarce stron, które Ty wybierzesz. Oczywiście, wszystkie te rzeczy możliwe są również na MacBooku lub iMacu dziecka. Ważne też, by pamiętać, że smartfony od Apple nie obsługują profili. Współkorzystanie z jednego telefonu może okazać się dla Ciebie lub dziecka męczące ze względu na ograniczenia, jakie stosujesz. Blokowanie niewłaściwych treści w iPhone nie jest wymagające.W sytuacji, gdy masz tylko jeden telefon i twoje dziecko koniecznie chce na nim pograć (lub zrobić coś innego) najprostsze zdaje się zablokowanie telefonu na jednej aplikacji. Mowa tu nie tylko o grach, ale też o uprzednio ściągniętych filmach czy audiobookach. Wszystko zależy od Ciebie i zaufania, jakim obdarzasz swoje dziecko.

Innym ciekawym sposobem na uniemożliwienie dziecku spędzaniem zbyt wiele czasu przed ekranem telefonu jest wprowadzenie blokady jego działania w określonych porach. Dzięki temu po określonej godzinie iPhone będzie bezużyteczny, nudny, a więc ciekawsze będzie dla dziecka wszystko inne. Moją ulubioną funkcją jednak jest Screen Time. Umożliwia on stworzenie blokady zezwalającej na korzystanie z danej aplikacji określoną ilość czasu. Jakakolwiek próba interakcji z telefonem po upłynięciu wyznaczonego przez Ciebie czasu okaże bezcelowa, więc dziecko zainteresuje się czymś innym.

unnamed

To bardzo proste – Blokowanie niewłaściwych treści w iPhone

photo-1502342908201-d246470e2526

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób móc władać telefonem w taki sposób, jak to powyżej opisałem, skontaktuj się z nami. Chętnie Ci pomożemy opanować działanie iPhone’a tak, aby i Ty i Twoje dziecko było zadowolone.

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook