Zmiana stopki w Macmail

Pisanie maili i komunikacja elektroniczna to teraz absolutny standard. Szybka, wygodna i dość niezawodna metoda kontaktu. Przede wszystkim dostępna niemal zawsze pod ręką. Tam gdzie masz zasięg, tam masz również możliwość pracy mailowej. Każda korespondencja, czy to prywatna, czy zawodowa aby była przyjemna w czytaniu dla odbiorcy i świadczyła dobrze o nadawcy musi spełniać pewne warunki konstrukcyjne. O ile w mailach szybkich, nieoficjalnych wiele niedociągnięć można puścić płazem, o tyle w korespondencji do urzedów, kontrahentów i innej oficjalnej wymianie już nie. Jak opanować sprawne i poprawne tworzenie mailiwg. 10 zasad pisaliśmy w dwuczęściowym artykule I i II. Pamietaj o bezpieczeństwie pryzpracy z mailami. W razie potrzeby opowiadamy co zrobić gdy Twój Mac złapał wirusa. A jeśli potrzebujesz więcej pomocy to nasza firma informatyczna chętnie wyratuje Twojego Maca.

Jak pisać maile - wskazówki

W artykule o tym jak prawidłowo pisać maile na Mac przedstawiliśmy Wam 10 praktycznych zasad. Przykłady i omówienie znajdziecie również na naszym kanale YT. . Jeśli potrzebujesz w 7 minut opanować podstawy prawidłowego tworzenia treści do wiadomości mailowych - ten poradnik jest właśnie dla Ciebie! Wypunktowaliśmy co trzeba wiedzieć i jak stosować, oraz jakie efekty dają konkretne zasady lub ich brak. Korzystajcie do woli! Natomiast sama zmiana stopki w Macmail na własną jest przydatna zwłaszcza gdy potrzeba dostarczyć podstawowe dane w jednym stałym miejscu. Masz wtedy pewność, że informacje będą zawsze w ten sam sposób skompletowane i rozmieszczone, a Ty masz mniej pracy.

Zmiana stopki w Macmail

Podpis, czyli zasada #9 w cz. II artykułu o zasadach pisania maili jest jedną z najważniejszych. Podpis zawsze można dodać ręcznie, jednak w wielu sytuacjach potrzebny jest automat wyręczający nas w pracy. Wtedy można skorzystać z własnego szablonu. Oczywiście wcześniej trzeba taką stopkę stworzyć. Takich wzorów można mieć sporo i korzystać z nich np. przy korespondencji seryjnej. Zmiana stopki w Macmail jest tematem który przybliżamy w poradniku poniżej. Dodatkowo można dołożyć logotyp, czy tez inne grafiki. Można również w tak utworzonej stopce dodać grafikę z własnoręcznym podpisem. Zmiana stopki w Macmail jest specyficznym procesem ale do opanowania. Zapraszamy do poradnika.

ZMIANA STOPKI

Polecamy nasze inne kursy: