Własna stopka w mac Mail

Własna stopka w Mail na Mac to temat znany chyba każdej osobie pracującej na komputerach marki Apple. Standardowo aplikacja w edytorze ma dość ograniczone możliwości, nie pozwala na przykład nam na łatwe wstawianie tabel czy zarządzanie pozycją zdjęć. Nie znaczy to że nie ma sposobu na utworzenie wlasnej stopki zawierającej te wszystkie elementy. Niestety jest to odrobinę bardziej skomplikowane niż w przypadku ustawiania podpisów np. w  Outlook. W tym artykule pokażemy jak skonfigurować program, aby nasza Własna stopka w mac Mail zaczeła dzialać.

Własna stopka w mac Mail - co potrzeba?

Przed rozpoczęciem konfiguracji warto sprawdzić czy posiadamy wszystko co jest nam potrzebne aby ustawić naszą stopkę:

  1. wzór stopki
  2. kod html sporządzony dla wzoru stopki
  3. MacBook ze skonfigurowaną aplikacją mail

Niestety w wypadku aplikacji Mail, do ustawienia własną stopki niezbędne jest spodządzenie kodu html dla wzoru stopki, -umożliwi on wymuszenie na aplikacji Mail "zaczytania"(zaimplementowania) naszej stopki przez podanie w odpowienim miejsu jej kodu.

Własna stopka w mac Mail
Własna stopka w Mail na Mac

Ustawinie stopki

  1. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać aby nasza stopka została zaimplementowana jest otwarcie aplikacji Mail a następnie w ustawieniach podpisu stworzenie zupełnie nowego podpisu, który będziemy później modyfikować.
  2. Następnie co bardzo ważne - należy całkowicie zakończyć działanie aplikacji Mail zanim przejdziemy do kolejnych prac nad stopką.
  3. Kolejno w folderze Signatures odnajdujemy naszą stopkę na której będziemy pracować. Folder ten  znajdziemy w bibliotekach Mac
  4. Otwieramy podpis tak aby możliwa była jego edycja, zaznaczamy oryginalne body starej stopki, znajdujące się poniżej wersji Mime i zastępujemy je przygotowanym wcześniej kodem html.
  5. Na koniec zapisujemy stopkę i zamykamy edytor.

Na tym koniec pracy. My jednak polecamy dodatkowo zablokowanie pliku w jego ustawieniach. A to dlatego, że po ponownym otwarciu aplikacji Mail zdarza się że zmiany, które wprowadziliśmy zostają nadpisane przez program. Wtedy treść stopki może zostać przywrócona do wersji pierwotnej/orginału. Po wykonaniu wszystkich czynności uruchamiamy aplikację Mail i nasza stopka powinna być już widoczna w menu podpisów

Polecamy nasze inne kursy: