Windows na Mac?

Windows na Mac? HEREZJA! Głupi pomysł. Bezcelowe. Albo Mac albo Win, zdecyduj się. A tu Was zaskoczymy - to ma swoje racjonalne powody, taka hybryda. Oczywiście robienie tego dla zabawy faktycznie nie jest dobrą podstawą, ale np. wykorzystanie mocy obliczeniowej Maca już tak, albo praca na konkretnym programie tylko na Windowsie, aalboo... GRY! O tym co się może zawalić, na co uważać i co dobrego daje taka konstrukcja i w jakich wariantach występuje opowiemy dziś. Jednak najpierw, jeśłi nei rpzeczytaliście, warto zerknać na rozważania Win czy Mac?

Co oznacza oznacza Windows na Mac?

Zaraz podniesie się wrzawa, że tylko kłopoty. Zdecyduj się człowieku. Otóż niekoniecznie. Fakt, że jeśli padnie wam Windows na Macu, to... no właśnie, to to co zawsze.

MacBooki, które nie grzeszą miejscem w pamięci, mają bardzo, BARDZO dobre procesory i moce obliczeniowe, zwłaszcza przy nowym M1. I to o tę moc głównie chodzi. Windows na Mac ma powód istnienia, jeśli jesteśmy zmuszeni korzystać z programu którego nie ma w wersji ma systemy Apple. A to się naprawdę zdarza i to dość często. Wtedy trzeba postawić na maszynie Macintshowskiej system przeciwnika. I tak, Mac jest na to przygotowany, a sam Windows często w ogóle nie wie, ze jest na Apple.

Są tego dwa warianty:

  • Albo - albo - trzymając klawisz [ALT} podczas uruchamiania komputera otrzymamy wybór systemu. Dalej idziemy już jak zwykle.
  • Paralel - czyli system w systemie. Mamy normalnie uruchamiający się Mac OS/Big Sur i dopiero w oknie wewnątrz systemu, jakby w osobnej aplikacji możemy zalogować się do Windowsa. Przy czym jest to jednak to wyjście, które daje mniej mocy obliczeniowej z tych dwóch wariantów.
Windows na Mac

Jak zainstalować?

Stawiając system samodzielnie, róbcie to tylko jeśli jesteś ogarnięci informatycznie. Jeśli są wątpliwości - oddajecie komputer specjalistom. Tutaj polecamy nasze usługi. Nie optujemy za żadnym systemem operacyjnym, ponieważ zawsze jest to wybór i indywidualne preferencje użytkowników. Dlatego do instalacji i konfiguracji Windowsów podchodzimy z takim samym profesjonalizmem jak do naszych ulubionych Maców. Dodatkowo oferujemy pełną obsługę informatyczną na podstawie stałej umowy lub doraźny serwis. Więcej informacji znajdziecie w poprzednim artykuł: opieka informatyczna.

Wady i zalety Windows na Mac

Na pewno jeśli nie jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, to nie rób sobie takiej hybrydy dla zabawy. Nie zdarzyła się nam w naszej historii działania awaria systemu Mac, ale ogólnie takie przypadki przy instalacji Windows są znane w przyrodzie.

Oczywiście system producencki nie nadpisze się ani samoistnie nie usunie. To daje Wam łatwą i sprawną opcję przełączania się między systemami, jeśli musicie korzystać z obu. I tak, Mac jest sprzętem przewidzianym do ew. korzystania z systemu Windows.

Argumentem, że ktoś nie potrafi albo nei umie nauczyć się obsługi Macnie jest (naszym zdaniem jako firmy skzoleniowej i informatycznej) powodem do instalacji Windows na Mac. Prawidłowy sposób korzystania z PC to praca w WIndows. Prawidłowy sposób korzystania z Mac to prawa w Mac OS lub od niedawna w Big Sur.
W związku z tym zapraszamy do nas na szkolenia. Nauczymy systemu Mac OS, pokarzemy, wyjaśnimy i przećwiczymy. Skonfigurujemy cały system, prywatność i podłączymy sprzęt do domu oraz połączymy go z innymi kontami użytkowników. Mamy ogromne doświadczenie w Macach jako pasjonaci i firma słynąca na rynku z bezstresowej atmosfery szkoleń. Będzie dobrze.

Polecamy nasze inne kursy: