WeTransfer nie działa na Macu

Czym jest WeTransfer opowiedzieliśmy w poprzednim artykule, do którego Was odsyłamy na lekturę. Dziś kontynuujemy temat trybu blokady i jego wpływu platformę Internetową WeTransfer. Udostępnienie i utrzymywanie plików jest w dzisiejszych czasach podstawową usługą. Dlatego WeTransfer przydaje się gdy nie mamy innej możliwości przekazania materiałów. Zdarza się jednak, że WeTransfer nie działa na Macu. A dokładniej mówiąc nie ładuje się strona. Jak dostać się do włączania trybu blokady i co ona powoduje dla treści internetowych i usług piszemy dziś.

WeTransfer nie działa na Macu przez włączony tryb blokady

WeTransfer nie działa na Macu

Jest to tryb pracy nakładający dodatkowe ograniczenia na niektóre działania systemu i użytkownika. Może blokować między innymi otwieranie www i ładowanie plików. Gdy tryb blokady jest włączony połączenia telefoniczne i zwykłe wiadomości tekstowe działają. Istotne jest, że tryb nie wpływa na funkcje alarmowe, np. połączenia alarmowe SOS. Oczywiście możesz dodać wyjątki witryn, które nie będą podlegać ograniczeniom. Ten tryb wyjątkowej ochrony, który można włączyć opcjonalnie. Jest przeznaczony dla tych osób, które ze względu na swoją profesję, czy też stanowisko mogą być celem najbardziej wyrafinowanych zagrożeń cyfrowych.  Dlatego, gdy tryb blokady jest włączony, Twoje urządzenie nie będzie działało tak, jak zwykle. Na takie dzianie ma wpływ nawożenie blokad na poszczególne tryby aktywności, wszystko po to by zmniejszyć obszar ataku wyspecjalizowanych programów np. szpiegujących.

Tryb blokady ma wpływ na przeglądanie stron internetowych — niektóre zaawansowane technologie internetowe są blokowane. Dlatego może zwalniać ładowanie stron internetowych, nieprawidłowe działanie lub brak ładowania. Dodatkowo czcionki mogą nie być wyświetlane, a obrazy mogą być zastępowane ikoną obrazu. Platforma WeTransfer ze względu na swoją charakterystykę działania, czyli przesyłania danych może być wykorzystana do ataku na urządzenie. Dlatego właśnie tryb blokady nie pozwala na załadowanie lub prawidłowe korzystanie z platformy.
Aby móc otworzyć stronę platformy system Apple musi być odblokowany oraz użytkownik musi wyrazić na to wprost zgodę. System operacyjny Mac jest nieco inaczej zbudowany niż iOS. Jak się dostać do ustawień pokazujemy poniżej.

Jak włączyć/wyłączyć tryb bokady na Mac

  1. WYBIERZ meny Apple - mała ikona jabłka
  2. Następnie WYBIERZ ustawienia systemowe
  3. Kliknij na pasku bocznym Prywatność i ochrona
  4. Kolejno PRZEWIŃ w dół i KLIKNIJ tryb blokady
  5. JEŚ TOKONIECZNE - PODAJ NAZWĘ UŻYTKOWNIKA (DLA WERYFIKACJI)
  6. Teraz KLIKNIJ Włącz/Wyłącz

Wreszcie pora na URUCHOMIENIE komputera. Pamiętaj, aby uruchamiać komputer przez wyłączenie i ponowne włączenie, aby wszystkie procesy zostały dokończone. DLA PRAWIDOWEGO DZIAŁANIA SYSTEMU WAŻNE JEST, by nie zostawiać komputera w trybie uśpienia ani nie korzystać z opcji "uruchom ponownie" jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Powodem jeśli czyszczenie rejestrów błędów i domykanie procesów, by komputer np. nie zawieszał się lub nie zajmował miejsca na dysku pikami tymczasowymi.