Szkolenia Google

Szkolenia to nie tylko nauka konkretnych programów. To również kursy z bezpieczeństwa danych na Mac, czy też omawiane w tym artykule szkolenia Google dla firm. Wiele firm, a w szczególności korporacji organizuje pracę swoich zespołów w GSuite, czyli korporacyjnej wersji usług Google. Mamy tam -a jakże- Gmaila, Google Dysk, Keep, Kalendarz, Dokumenty, Zadania, Mapy i inne aplikacje Google. Naszym zadaniem jest przeszkolić w sposób efektywny i bezstresowy pracowników wysłanych do nas na kurs. Bardzo często to my wysyłamy instruktora do siedziby danej firmy jedziemy do wyznaczonej lokalizacji, gdzie klient organizuje szkolenie dla pracowników z różnych części Polski. Co istotne, dla naszych stałych klientów mamy przypisanych konkretnych instruktorów co istotnie podnosi skuteczność i atrakcyjność szkolenia, ponieważ pracownicy przyzwyczajają się do obecności danego człowieka w swoim środowisku. Nie obawiają się zadać pytania, nie odstrasza ich obecność nowej twarzy na terenie firmy i dzięki temu efektywniej przyswajają wiedzę.

Co oznacza konfiguracja Mac?

Z reguły mamy przeznaczone 16h na szkolenie z Google. Jeśli jednak szkolenie GSuite muszą zawierać szkolenia Mac, to z reguły poświęcamy na to 2h z 16. Przede wszystkim uczymy znaczących funkcji, które zmieniają tryb pracy kursantom, na wydajniejszy, skuteczniejszy, bezpieczniejszy. W grupie szkoleniowej im mniej osób tym lepiej. Ale sensowną liczbą jest 6-8 osób. Firmy najczęściej przysyłają jednak po 10, a zdarza się też tak, że na szkoleniowiec na miejscu zastaje np. 13 osób. Przy 8 osobach udaje się jeszcze zachować formę warsztatową związaną z trybem szkolenia, czyli 4h sesjami. Dodatkowo od 8 osób jest to znacząco opłacalne dla klienta. Przy większej liczbie szkolenie naturalnie zamienia się w wykład, ponieważ wymuszona jest mniejsza interakcja. Rozkład uwagi również jest inny. Przedstawiając ofertę na szkolenia Mac sugerujemy właśnie 8 osób.

Priorytety organizacji szkolenia Google

Chcemy umożliwić każdemu uczestnikowi zadanie pytania. Bywa jednak, że szkolimy w jednym miejscu w kraju, dokąd zjeżdżają np. pracownicy z całej polski z różnych oddziałów i siedzib. Dużo czasu mija na tym, gdy instruktor pilnuje pracy każdego uczestnika. Musi wiedzieć, kto co zrobił i jak cofnąć ewentualne zmiany. Obecność instruktora daje poczucie bezpieczeństwa kursantom, ze mogą próbować dziwnych rzeczy i w razie czego szkoleniowiec cofnie zmiany. Nie zawsze jest to możliwe, albo technicznie – przywrócenie usuniętych plików z dysku Google, lub nie będzie możliwe odtworzenie ścieżki działań kursanta – przypadkowe kliknięcia opcji i podpuszczanie koleżanek i kolegów na zasadzie „a kliknij tu”.

Szkolenia Google

Szkolenia Google niespodzianki

Co zrobić, gdy przyjeżdża komplet 20 kursantów na zamówione szkolenie z obsługi iPhone’ów i w momencie rozpoczęcia kursu uczestnicy dopiero otwierają pudełka z nowiutkim telefonami? „Wtedy robi się sprint, najlepiej mieć dwóch instruktorów, z których jeden prowadzi szkolenie, natomiast drugi  […]. Reszty dowiecie się z naszego materiału wideo, zapraszamy więc serdecznie do obejrzenia poprzedniego odcinka o szkoleniach Mac!

Dodatkowo oferujemy pełną obsługę informatyczną na podstawie stałej umowy lub doraźny serwis. Więcej informacji znajdziecie w poprzednim artykuł: opieka informatyczna.

Polecamy nasze inne kursy: