Problem Comarch Crypto Serwer - sprawne rozwiązanie?

Tak i tak. Comarch Crypto Serwer potrafi niektórym zrobić bałagan. Zwłaszcza, gdy nie wie się co to jest i jak działa. I właśnie na te dwa zasadnicze pytania odpowiemy poniżej. Natomiast w kolejnym akapicie dowiecie się co zrobić, aby problem ów rozwiązać. Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest Comarch Crypt Serwer. Rozpoczniemy od tego tematu, ponieważ najlepiej rozwiązuje się problemy, gdy wiadomo z czym ma się do czynienia. Zapraszamy!

Czym jest Comarch Crypto Serwer?

Najkrócej ujmując, jest to program do obiegu dokumentów. Związany z kontami bankowymi i profilami zaufanymi. Istotną rolę odgrywa tutaj konieczna instalacja certyfikatów bankowych.

Oczywiście im rzadziej problem występuje tym mniejszą wagę przykładamy do jego docenienia. Aż w końcu trafi również na nas. I wtedy zaczyna się irytacja, popłoch i szukanie po sieci, a czasem również zbędne wydatki. Tak też może stać się gdy podczas standardowego korzystania z Maca system próbuje otworzyć plik Comarch Crypto Serwer. I robi to np. co minutę, jak zgłaszają użytkownicy. Co wtedy? O tym piszemy w akapicie poniżej, jak również na naszych Mac szkoleniach i w naszej Akademii Mac. Tam omawiamy kompleksowo różne przypadki i uczymy jak korzystać ze sprzętów Apple.

Warto pamiętać, że problemy najczęściej pojawiają się, gdy użytkownik ma konto w ING lub Pekao, jak również profil zaufany (nawet po usunięciu). Jak również, gdy ma smartcard toolbox, a dodatkowo zostały zainstalowane certyfikaty dla jednego z ww. banków.

comarch crypto serwer
logi_comarch-crypto-serwer

Dodatkowo zdarza się, że po aktualizacji Big Sur 11.4 system cały czas prosi o zrestartowanie urządzenia.

Na czym polega problem z Comarch Crypto Serwer?

I znów zacznijmy od najkrótszego zdefiniowania. Otóż podstawowym objawem problemu z Comarch Crypto Serwer jest niepoprawne działanie komputera. A mianowicie system MacOS w tle próbuje otworzyć program „Comarch Crypto Server”. Próby są niemal ciągłe i utrudniają płynną pracę, a czasem w ogóle pracę. Dodatkowe problemy bywają różne. Użytkownicy zgłaszają np.:

  • migający ekran
  • pojawiająca się ikona programu w docku i natychmiastowe jej znikanie
  • zawieszanie systemu
  • utrata kilku ostatnich sekund pracy np. kilku ostatnich znaków podczas pisania, co nie zawsze jest zauważalne na pierwszy rzut oka
  • a nawet czasowa blokada włączenia komputera

Sprawnie rozwiąż problem z Comarch Crypto Serwer

Można pokusić się o działanie samodzielne, lecz lepiej zgłosić się do specjalisty. Jeśli jest w Twojej głowie cień niepokoju, ze czegoś nie zauważysz albo nie zrozumiesz o co pyta system, zadzwoń do nas. Doskonale wiemy jak to zrobić i mamy naprawdę bogate doświadczenie w pracy z Macami. Chociażby dlatego, że nasi klienci lubią nas zaskakiwać, my nie boimy się przygód, a sami na co dzień korzystamy ze sprzętu Apple, od Macbooków, przez iPhone'y po AppleWatch, Glass a nawet interaktywne breloki Apple.

1. Wejdź na stronę swojego banku
2. Zaktualizuj komponent systemowy Comarch Crypto Provider dla Twojego systemu operacyjnego
3. W katalogu Tools i pliki uninstall.sh
4. Uruchom terminal, możesz za pomocą cmd + spacja i "terminal".
5. W terminalu uruchom plik uninstall.sh jako root, tj. sudo -u root sh /Volumes/ComarchCryptoProvider/Tools/uninstall.sh
6. System zapyta o hasło administratora
7. Pliki instalacyjne powinny zniknąć, a procesy Comarch powinny zostać zamknięte
8. Na koniec zamknij system i uruchom komputer
9. Dodatkowo możesz sprawdzić monitor aktywności - nie powinien znaleźć aktywności Comarch.

Polecamy nasze inne kursy: