Outlook nie działa z Gmailem?

MS Outlook jest programem pocztowym do obsługi poczty elektronicznej. Dość elastycznym w swoim funkcjonowaniu, chociażby dlatego, że ma dwie wersje: webową i aplikację. Pod ten program można podłączyć pocztę założoną na outlook.live a nawet inne konto pocztowe, jeśli nie ma się konta Microsoft. Jednym z takich kont innego dostawcy poczty jest popularny Gmail od Google corp. I wszystko zwykle chodziło dobrze i sprawnie, aż do momentu gdy Outlook przestał współpracować. Tak to wygląda z poziomu użytkownika. Jaka jest tak naprawdę przyczyna tego, Outlook nie działa z Gmailem? Jak to naprawić? Spieszymy z pomocą i wyjaśnieniem problemu.

Dlaczego Outlook nie działa z Gmailem? Bezpieczeństwo!

Jest kilka zasad głównych dot. bezpieczeństwa pracy z pocztą elektroniczną. Mówimy o nich w materiale na naszym kanale YT. Są to czynności, które może wykonać użytkownik Outlooka. Natomiast w tym przypadku Outlook nie działa z Gmailem z powodu działania usługodawcy w zakresie bezpieczeństwa. Chodzi bowiem o Rozszerzenie bezpieczeństwa. Aktualnie wymagana jest dwuetapowa weryfikacja, a zmiana wprowadzona jest od 30 maja 2022 r.

Warto zaznaczyć, że nie tylko reagowanie na zmiany u usługodawców jest wymagane, jeśli chcemy skutecznie korzystać z poczty. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedniego antywirusa dla Macbooka. Jak również aktualizować system i zasady bezpieczeństwa. A jeśli system nie jest już wspierany zaktualizować go do nowej wersji.

Outlook nie działa z Gmailem?

Dlaczego to nie działa? Rozwiązanie.

Na to pytanie uwielbiają wprost odpowiadać nasi informatycy i serwisanci. Profesjonalnie odpowiedzą i na to pytanie. Oczywiście na odpowiedzi się nie skończy. Chętnie pomożemy Państwu w zaradzeniu temu problemowi. Wszak nie każdy użytkownik komputera, czy też poczty musi być informatykiem. Jesteśmy od tego, żeby Wam pomagać, a Wy od tego, żeby korzystać ze sprawnie działających programów i sprzętu. .Jeśli jednak zdecydujecie się samodzielnie na rozwiązanie problemu z niedziałającą pocztą bazującą na Gmailu, to co trzeba zrobić.

Przede wszystkim otrzymacie komunikat "The server for account "Gmail" returned the error "[AUTHENTICATIONFAILED] Invalid credentials (Failure)." Your username/password or security settings may be incorrect. Would you like to try re-entering your password? Program poprosi o wpisanie hasła ponownie. To jednak nie pomoże. Trzeba podejść do problemu nieco szerzej i z poziomu poczty Gmail.
1. Trzeba włączyć weryfikację dwuetapową w Gmailu.
2. Następnie w tym samym dziale, na koncie Google stworzyć hasło do aplikacji, którą jest w tym wypadku poczta.
3. Zapisać, zamknąć przeglądarkę i Outlooka.
4. Najlepiej również wyczyścić cache przeglądarki i tymczasowe foldery na dysku.
5. Na koniec zamknąć system, odczekać ~20 sekund i uruchomić ponownie komputer do dalszej pracy.

Polecamy nasze inne kursy: