Obsługa Macook Air

Przez początki z MacBookiem przechodzi każdy jego użytkownik. Macbooki co do zasady są komputerami stabilnymi i wydajnymi. Przydatnymi szczególnie jeśli zamierzamy pracować z multimediami. Mają oczywiście swoją specyfikę obsługi, która może zaskoczyć, zwłaszcza użytkownika przesiadającego się z systemu Windows. Macbook Air dodatkowo jest naprawdę lekki, co czyni go jeszcze atrakcyjniejszym sprzętem. Obsługa Macbook Air jako jednego flagowych modeli laptopów od korporacji z Moutain View charakteryzuje się nie tylko lekkością. Również parametry, pracy sprawiają, że obsługa Macbook Air jest idealnie dopasowana np. do pracy projektowej. Oczywiście aby móc wykorzystać możliwości Macbooka Air konieczna jest odpowiednia wiedza, a jeszcze lepiej również praktyka. No i podstawa, czy konfiguracja, nawet jeśli jesteście już pracującymi użytkownikami.

Kilka wskazówek jak wygląda prawidłowa obsługa Macbook Air

Trudno jednoznacznie określić, czy łatwiej mają nowicjusze bez wiedzy, czy użytkownicy Windows/Linux/itp., mający swoje nawyki. Trochę różnic jest również przy rozpoczynaniu pracy z nową maszyną prosto ze sklepu, a tzw. używką, np. odziedziczoną po innym pracowniku. Każdą maszynę, aby nam dobrze służyła trzeba najpierw "poustawiać". Czyli w grę wchodzi konfiguracja Mac. Jest jeszcze jedno kryterium różnicujące sposób konfiguracji i są to potrzeby i sposób korzystania użytkownika indywidualnego i pracownika. Inne priorytety są uwzględnia konfiguracja Mac w pracy, a inne w domu. Choć może być to nierzadko ten sam komputer.

Warto również dobrze określić, na jakich parametrach nam zależy. Czy ma być to szybkość pracy, miejsce na dysku, czy długość pracy, ewentualnie jeszcze coś jeszcze innego. Ważne jest też, czy potrzebujemy przenosić dane, czy może mamy dostęp do wszystkiego w chmurze. Jeśli ten sam komputer służy nam do pracy i do używania w domu warto określić co i jak ma być chronione. Natomiast my dobierzemy odpowiednie metody i zaproponujemy poziomy dostępów do danych.

Dodatkowo oferujemy pełną obsługę informatyczną na podstawie stałej umowy lub doraźny serwis. Więcej informacji znajdziecie w poprzednim artykuł: opieka informatyczna.

Obsługa Macbook Air

Słówko o konfiguracji i szkoleniach

Poprawne skonfigurowanie urządzeń i usług to podstawowy krok, by móc z nich skutecznie korzystać. Niemniej jednak bez wiedzy i umiejętności jak to robić na wiele się nie zda. Dlatego też, aby kompleksowo obsługiwać naszych klientów oferujemy różne rodzaje szkoleń dla użytkowników sprzętu Apple. Podczas takiego szkolenia uczymy nie tylko obsługi urządzenia, ale również samodzielnej podstawowej modyfikacji ustawień, zasad bezpieczeństwa w domu i w pracy.  Nasza Akademia Mac to zajęcia  obejmujące zarówno początki obsługi MacBookiem Air, jak i bardziej tematyczne kwestie, np. praca w PowerPoint na iPad. Nauczymy dodatkowo organizacji i obsługi systemu, pokażemy jak usprawniać pracę i na co uważać.  Wszystko w bezstresowej atmosferze z profesjonalnymi szkoleniowcami, którzy również prywatnie są pasjonatami sprzętu marki Apple.

Podsumowując jak wygląda obsługa Macbook Air

System jest zbudowany w sposób zrozumiały dla użytkownika, który pozna jego zasady. Jest zdecydowanie bardziej obwarowany i zamknięty niż systemy Windows, dlatego trudniej szkodzić Mac OS. Co absolutnie nie znaczy, że jest to niemożliwe. Dodatkowo już między mity można włożyć brak wirusów na Mac - przedstawiamy artykuł "tajemniczy malwer na Mac". Cóż, cena popularności. Są podstawowe różnice w pracy na Mac i macie oczywiście do dyspozycji instrukcję obsługi Mac OS x. Uogólniając różnice między Win, a Mac opierają się w większości przypadków na swoistej odwrotności organizacji systemu. CO w Windows na dole, w Mac u góry, co kolorowe, to szare, co tekstowe to obrazkowe, a zamiast ikon sterowania oknem po prawej stronie mamy sygnalizację świetlną z lewej w oknie programu. Oczywiście możliwe jest podłączenie urządzeń peryferyjnych innych marek niż Apple, ale wymaga to konfiguracji. Znakomitym rozwiązaniem jest tutaj Time Machine, do używania którego serdecznie zachęcamy.

Polecamy nasze inne kursy: