Nie słysze jak ktoś dzwoni – tryb skupienia Iphone

Czy zdarzyła wam się sytuacja gdy ktos do was dzwoni, a w połączeniach przychodzących macie niekończącą się listę połączeń nieodebranych? Z czego to moze wynikać? Co jest nie ta z twoim Iphone? Najprawdopodobniej jest to sprawka funkcjonalności Tryb Skupienia, który powoduje że osoba próbujaca się z wami połączyć od razu zostaje przekierowana na pocztę glosową, i zostaje do niej wysłana wczesniej ustawiona wiadomośc tekstowa jeżeli ta opcja została uruchomiona. W tym artykule wytlumaczymy co to jest tryb skupienia, jak działa i jak nim zarządzać.

Co to jest tryb skupienia ?

Tryb skupienia jest następcją funkcji “Nie przeszkadzać”, która była dostępna we wcześniejszych wersjach systemu iOS. Dostepna jest ona od wersji IOS 15. Poprzednia wersja pozwalala na wyciszenie połączeń i powiadomień o określonej porze, pozwalając nam naskupienu sie na naszych zadaniach bez konieczności wyciszania telefonu. Teraz funkcja ta została zmieniona w "tryb skupienia", który oprócz funkcji nie przeszkadzać, umożliwia na ustawienie trybów skupienia, które róznić sie będa w zależności od tego, co robimy (np. praca, jazda samochodem, senitp.), pozwalając wtedy na otrzymywanie połączeń tylko od wybranych osób które wyznaczymy w ustawieniach funkcjonalności, czy powiadomień z  aplikacji.

Jak włączyć tryb skupienia?

Aby uruchomic tryb skupienia musimy kolejno: przejść do ustawień, następnie w 4 sekcji wybieramy "Tryb Skupienia" i klikamy w niego. Ukaże się nam menu w którym będziemy mieli do wyboru 5 opcji:

  • Nie przeszkadzać,
  • Czas dla mnie,
  • Jazda,
  • Praca,
  • Sen.

Dodatkowo pojawi się nam opcja na wszystkich urządzeniach którą możemy włączyć lub wyłączyć ona odpowiadała za to aby na wszystkich urządzeniach na których jest zalogowany nasze apple.Id nasz tryb skupienia został zastosowany. Dla każdego wyboru będziemy mieli zestaw ustawien, dzięki którym będziemy mogli spersonalizować nasz tryb skupienia. W każdym z trybów będziemy mogli ustawić osoby które będą uprawnione do tego aby mogły się do nas dodzwonić bądź też wysyłać do nas wiadomości, aplikacje także ustawienia dodatkowe takie jak ekran blokowane ekran czy też włączanie automatyczne. Pamiętajmy także, że każdy z trybów należy włączyć więc jeżeli nasz problem nadal występuje należy przejrzeć ustawienia każdego z trybów osobna być może któryś z nich jest nadal włączony

 

Skupienia

Polecamy nasze inne kursy: