Miejsce na dysku Mac

Ludzie dzielą się na dwa typy: robiących backup Mac i takich, którzy zaczną go robić.

Brak miejsca na dysku Mac może przytrafić się każdemu użytkownikowi. Bardziej prawdopodobne jest, ze wystąpi u tych, którzy mniej wiedzą o zawartości i działaniu dysku oraz jak używać Mac OSx. Jest kilka miejsc na dysku, na które należy zwrócić uwagę, aby ograniczyć zajęte miejsce na dysku Mac. Najpierw należy wspomnieć o manewrze w postaci backupu Mac., Ma on wiele zalet i może uchronić nasze dane przed utratą, co czasami jest droższe pieniędzy. Jakie jeszcze zalety ma kopia zapasowa i jak ją wykonać dowiecie się z poprzedniego artykułu i filmu instruktażowego. Dziś zajmiemy się tym co wpływa na wolne miejsce na dysku Mac.

Jak oszczędzać miejsce na dysku Mac?

Jakie konsekwencje może spowodować brak miejsca na Mac? Najczęściej niemożliwość zapisania pliku. Podobnie może spowodować wolniejsze działania komputera. Jest kilka folderów, które nalezy regularnie sprawdzać i czyscić. Nalezy również pamiętac o plikach systemowych, koszu i plikach rprzeglądarki. Czyszczenenie pamięci podręcznej przeglądarkijest równie ważne, co usuwanie niepotrzebnych plików. Warto również zwrócić uwagę na zapisywane pliki, które użytkownik ściąga z maila, czy tez bezpośrednio z internetu. Często zdarza się, ze użytkownik nie zauważy gdzie zapisał plik i mając kłopot z jego odnaleziem po prostu ściąga i zapisuje kolejny raz.

Doctępne i zajęte miejsce na dysku mżna sprawdzić przez użycie manu "mój Mac" na gónym pasku ekranu systemu. Warto rónież tworzyć kopie zapasowe i to dość regularnie. Time Machine pozwala na sprawne i ekomomiczne robienie kopii z dodatkowym podziałem na wersje. Czyli umożliwia wybranie interesującej nas wersji, z konkretnej daty i przywrócenia wybranej wersji.

miejsce na dysku
  1. Nie magazynuj niepotrzebnych plikó, np. filmy i zdjęcia warto trzymać na zaewnętrzym dysku
  2. rób kopie zapasowe
  3. czyść foldery tymczasowe, zarówno systemowe jak i przeglądarek
  4. usóaj aplikacje i pozostałości po nich
  5. czyść kosz regularnie

Serdecznie zachęcamy do komentowania i zgłaszania swoich pomysłów na tematy do rozmów na żywo. Jeśli macie ochotę i znacie dobre i bezpieczne strony dla dzieci - możecie śmiało wpisać adres w komentarzu pod nagraniem na kanale YT lub na naszym fanpage'u Spartenrs.

Polecamy nasze inne kursy: