MacBook dla nowych użytkowników

Pierwsze korzystanie z MacBooka może być nieco przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie komputerów Mac. Niemniej jednak, z naszym poradnikiem i kilkoma wskazówkami, powinieneś być w stanie łatwo i szybko zacząć korzystać z swojego nowego sprzętu. Po wyjęciu MacBooka z pudełka, pierwszym krokiem będzie jego ustawienie i konfiguracja. Aby to zrobić, musisz podłączyć swój komputer do źródła zasilania i uruchomić go. Następnie będziesz musiał przejść przez proces rejestracji i konfiguracji, w tym wybranie języka, ustawienia daty i godziny oraz utworzenie konta użytkownika. Zapraszamy na przegląd informacji dotyczących komputera MacBook dla nowych użytkowników.

Macbook dla nowych użytkowników

Poznaj interfejs i funkcje MacBooka dla nowych użytkowników

Po ukończeniu procesu konfiguracji, będziesz mieć dostęp do pulpitu i interfejsu systemu operacyjnego MacBooka. Teraz możesz rozpocząć swoją przygodę z komputerem Mac i poznawać jego funkcje i aplikacje. Warto zwrócić uwagę na aplikacje takie jak Safari (przeglądarka internetowa), Mail (klient poczty e-mail), i iTunes (odtwarzacz muzyczny i filmów).

Jeśli mamy fabrycznie nowy Macbook dla nowych użytkowników sprawa jest oczywista. Konfiguracja zaczyna się "na czysto", natomiast gdy dostajemy komputer używany, dodatkowo bezpośrednio po poprzednim użytkowniku trzeba zacząć od posprzątania, a czasem nawet reinstalacji MacOS. Konfiguracja Mac to zawsze przegląd parametrów i zawartości. My zaczynamy zawsze od inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Sprawdzamy na jakich kontach są aktywowane aplikacje, np. Photoshop, czy Adobe Reader. .Jeśli są prywatne, staramy się zmienić konto na firmowe. Umożliwiamy nowemu posiadaczowi ustawienie własnych haseł. Uczymy też ciekawych metod, jak stworzyć silne hasło. Dodatkowo warunkują konfigurację MakBooka indywidualne cechy użytkownika, zarówno jego doświadczenie jak i styl użytkowania.

Zdobądź wiedzę i umiejętności związane z komputerem Macbook dla nowych użytkowników

Aby w pełni wykorzystać swój MacBook, warto zdobyć jak najwięcej wiedzy i umiejętności związanych z jego obsługą. Możesz uzyskać tę wiedzę, korzystając z dokumentacji i samouczków dostępnych w Internecie lub za pomocą kursów Szkolenie obejmuje zarówno początki pracy z MacBookiem, jak i bardziej tematyczne kwestie, np. praca w PowerPoint na iPad. Przeprowadzimy kompleksowy kurs obsługi systemu mac OS, nauczymy organizacji systemu, pokażemy jak usprawniać pracę i na co uważać.  Wszystko w bezstresowej atmosferze z profesjonalnymi szkoleniowcami, którzy również prywatnie są pasjonatami sprzętu marki Apple.

Dodatkowo oferujemy pełną obsługę informatyczną na podstawie stałej umowy lub doraźny serwis. Więcej informacji znajdziecie w poprzednim artykuł: opieka informatyczna.

Polecamy nasze inne kursy: