Mac szkolenia - z nami to żadna czarna magia

Mimo swoich niewątpliwych zalet obsługa Macbooka różni się istotnie od pracy na Windowsie. Pewne różnice również są widoczne w przestrzeni osprzętu. Jednak te problemy można z sukcesem rozwiązać ucząc się obsługi Maca od podstaw. Pomoże w tym instrukcja, przewodniki video itp. Jednak są to przekazy jednokierunkowe. Zupełnie inaczej jest gdy wybieramy się na Mac szkolenie, ponieważ wtedy mamy możliwość pracy z instruktorem, zadawania pytań, czy rozwiązywania wspólnie danej kwestii. Oszczędzamy czas, nerwy i pieniądze. Nauczycie się Państwo raz, będziecie gotowi do samodzielnej i świadomej pracy na wybranym przez Państwa modelu, dodatkowo w bezstresowej atmosferze.
Systemy Windowsa są już leciwe, a co za tym idzie wypracowały sobie bardzo dużo na rynku. Natomiast systemy Mac były kojarzone z prestiżową zabawką. Stopniowo ta opinia ulega zmianie. Maci się bardzo mocno rozwijają, mając za główną zaletę intuicyjność i zamkniętość systemu operacyjnego. Oczywiście owa zamkniętość ma swoje wady, np. trudne instalowanie niededykowanych aplikacji, czy sprzętu innych marek. Jednak pozostawiając użytkownikowi zdecydowanie mniejsze pole do manewrów w systemie istotnie ogranicza możliwość popsucia czegoś. Niezależnie od tego, czy przesiadamy się z Windowsa na Mac OS, czy też może komputer od Apple jest pierwszym z jakim mamy do czynienia warto przejrzeć oferty Mac szkolenia.

Co najpierw?

Pierwsze praktyczne kroki na Mac szkolenia to konfiguracja i personalizacja. Następnie poznanie podstawowych funkcji i zyskanie elementarnej płynności korzystania. Potem można podłączyć urządzenia i przenieść lub synchronizować dane. Samodzielna konfiguracja nieznanych urządzeń może być problemem... który z łatwością i chęcią rozwiążą dla Państwa nasi szkoleniowcy. W przypadku użytkowników początkujących bardzo istotna jest cierpliwość i usystematyzowanie przekazywanej wiedzy. Niemniej ważne są ćwiczenia i przykłady, które pomogą praktycznie utrwalić nowe informacje i wyrobić prawidłowe nawyki. To wszystko i wiele więcej znajdziecie Państwo oczywiście na naszych szkoleniach.

Mac szkolenia

DLaczego warto wybrać odpowiednie Mac szkolenia?

Aby jak najwięcej z nich skorzystać. My oferujemy dwa podstawowe typy kursów: całościowe z proponowanym programem nauki i tematyczne, gdzie kursant zgłasza jakie elementy go interesują, a następnie my opracowujemy i rozbudowujemy szczegółowy plany szkolenia.

Charakterystyka tego jak obsługiwać maca jest zbyt obszerna jak na wpis blogowy. Dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z kursów i warsztatów tematycznych. Tam dowiecie się w szczegółach jak obsługiwać Macbooka Pro, a także inne urządzenia Apple.

  1. podstawy organizacji systemu operacyjnego
  2. następnie personalizacja i konfiguracja systemu w ramach podstawowego korzystania
  3. pliki, foldery, stosy - nawigacja po systemie plików
  4. kolejno przejdziemy do uruchamiania aplikacji i instalowania i usuwania programów
  5. omówimy również dolny pasek aplikacji oraz biurko
  6. pasek boczny i panel przeglądania
  7. przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
  8. poświęcimy również należycie dużo uwagi na narzędzia dock i finder
  9. pracę z plikami - tworzenie, zapis, przenoszenie, usuwanie
  10. aby wreszcie na koniec przerobić drukowanie i przesyłanie plików, jak również ich udostępnianie

Natomiast, gdy już użytkownik wie jak wygląda korzystanie z systemu czas przejrzeć bardziej zaawansowane opcje. Dlatego również warto wybrać odpowiednie szkolenie podstawowe i kontynuować je u tego samego instruktora, a przynajmniej firmy szkoleniowej.  Dodatkowo u nas poznacie Państwo metody automatyzacji pracy i bardziej precyzyjną konfigurację systemu. Na koniec po kursie służymy pomocą techniczną i opieką informatyczną.