Jak używać Macbook? ODPOWIADAMY

Zacznijmy od początku. Najlepiej oczywiście jest używać ich skutecznie. Warto też pamiętać, ze Mac to niezłą zabawka. Co się z tym wiąże to już każdy sam sobie dopowie. Oczywiście z punktu widzenia użytkownika rozpoczynającego korzystanie z maszyn Apple, to wcale nie musi być takie oczywiste. Zależnie od tego jakie mamy już doświadczenie z  systemami komputerowymi wiemy lepiej lub gorzej jak używać Macbook. Użytkownicy Windowsa mają już pewne przyzwyczajenia i wpojoną konkretną automatyczność działań. Natomiast nowi użytkownicy, bez doświadczenia z systemami operacyjnymi mogą zagubić się w gąszczu nowych informacji. Nie mniej MacOS stwarza wrażenie systemu intuicyjnego. Aby się go nauczyć i zweryfikować tę opinię zapraszamy do nas. Nasza Akademia Maca czeka na Was z otwartymi drzwiami.

Zdecydowanie efektywniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że kwestia jak obsługiwać Macbooka i pozostałe urządzenia Apple to nie tylko poznanie samego Mac OS. Wskazówki co do tematów niezbędnych użytkownikowi do swobodnej pracy na Mac OS znajdziesz obok. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedniego antywirusa dla Macbooka.

Obsługa Mac OS z zasady jest spójna pod kątem wersji oprogramowania. Nieco różni się technika pracy zależnie od użąytkownika, a zdecydowanie inaczej dla dziecka.Jak używać Mac OS i jak go dostować uczymy zarówno młodych jak i strszych użytkowników. Na prośbę klienta komputerami zajmie się też nasz informatyk Mac.

Jak używać Mac OS

Jak używać Macbook - 8 umiejętności

  1. Po pierwsze konfiguracja Mac, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
  2. Sprzątanie i bezpieczne dane - wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wykonywanie kopii oraz uaktualnianie zasad bezpieczeństwa.
  3. Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  4. Backup Mac - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
  5. Aktualizacja Mac - czyli dbałość o bezpieczeństwo i płynność działania systemu.
  6. Uczymy ponadto pracy na różnych urządzeniach Apple, od Macbooków, po AppleWatch
  7. Pokazujemy tricki i uczymy edycji ustawień pod kątem bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa dzieci, korzystających z urządzeń.
  8. Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, od flagowej pary iPhone - Macbook, cała sieć domową/firmową, a nawet "inteligentny dom".

Polecamy nasze inne kursy: