Jak używać Macbooka Air - już my Cię nauczymy!

Zaczynając korzystanie z nowego komputera lub nawet przesiadka na używany sprzęt zdarzają się sytuacje naprawdę różne. Zwłaszcza w momencie przejścia zeznanego systemu na nowy nie wszystko musi być tak oczywiste, jakbyśmy się spodziewali. Chętnie podpowiemy jak używać Macbooka Air, bo dziś o nimmowa, jako jedym z ajpopularniejszych modeli. Oczywiście można uczyć się samodzielnie i to się chwali. Jednak zwykle efektywniej, szybciej i taniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że kwestia jak używać Macbook Air - bo nim się dzisiaj zajmiemy- to nie tylko poznanie samego Mac OS, ale również jego personalizacja. Jest ona o tyle ważna, że uprzyjemni nam pracę, ale również rozrywkę. Ponadto niezmiernie ważną procedurą jest prawidłowa konfiguracja. Pozwoli ona na usprawnienie pracy i odnajdywanie rozwiązań przeróżnych problemów i sytuacji, na które napotyka każdy użytkownik Macbooków. Zachęcamy do nauki krok po kroku systemu od Apple. Nawet jeśli znacie już metody pracy, możemy Wam podpowiedzieć ciekawe tricki i podnieść wydajność użytkowania waszych maszyn, jak również np. skonfigurować z innymi urządzeniami w domu i w pracy.

Jak wyglądają podstawy?

 1. Po pierwsze konfiguracja, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - ponowna instalacja lub aktualizacja oprogramowania i posprzątanie.
 2. Po drugie personalizacja, czyli dopasowani komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
 3. Z różnic organizacyjno-systemowych najpierw zauważa się np. brak typowego Dodaj/usuń programy, czy też brak typowego eksploratora plików i skrótu Mój komputer. Różnice dotyczą też terminologii. Może to powodować kłopoty z przejściem między systemami, ponieważ nie znamy rozmieszczenia funkcji, albo też działania danego narzędzia.
Jak używać Macbook Air

Dlaczego warto wybrać odpowiedni kurs?

Oferujemy bezstresowe i efektywne pozawanie jak używać Macbook Air - na sprzęcie klienta wraz z konfiguracją a kursie lub na naszym sprzęcie skzoleniowym. Mamy w ofercie dwa podstawowe typy kursów: całościowe z proponowanym programem nauki i tematyczne. Na tych drugich kursant najpierw zgłasza jakie elementy go interesują, a następnie my opracowujemy i rozbudowujemy szczegółowy plany szkolenia. Dlatego też serdecznie zapraszamy do skorzystania z kursów i warsztatów tematycznych:

 1. podstawy organizacji systemu
 2. następnie personalizacja i konfiguracja systemu w ramach podstawowego korzystania
 3. pliki, foldery, stosy - nawigacja po systemie plików
 4. kolejno przejdziemy do uruchamiania aplikacji i instalowania i usuwania programów
 5. omówimy również dolny pasek aplikacji oraz biurko
 6. pasek boczny i panel przeglądania
 7. przyciski paska narzędzi i pole wyszukiwania
 8. poświęcimy również należycie dużo uwagi na narzędzia dock i finder
 9. pracę z plikami - tworzenie, zapis, przenoszenie, usuwanie
 10. aby wreszcie na koniec przerobić drukowanie i przesyłanie plików, jak również ich udostępnianie

Wszystkie kopmputery Apple wyposażone są w producencki system Mac OS. Jeśli jesteś, drogi czytelniku, początkującym użytkownikiem, to warto najpierw poznać nieco teorii. A to dlatego, że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. . Zapraszamy do poznania podstawowych informacji o Macbook Air. Poza tymi różnicami jest oczywiście wiele innych. Rzecz jasna macbook Air ma wiele zalet. Jest przede wszystkim niezwykle lekkim komputerem. Jednocześnie Macbooki tej serii zachowują świetne parametry pracy zwłaszcza w zakresie multimediów i ich edycji. Mają bardzo dobrą żywotność baterii, z zastrzeżeniem jej właściwego użytkowania. I wreszcie niezmiennie charakterystyczne wzornictwo.