Jak używać Mac OS? Po prostu!

Komputery Mac i urządzenia mobilne tej marki mają dość intuicyjną obsługę. Niemniej pojawiają się czasami zagwozdki. Bywa, że rozwiązanie danego problemu jest naprawdę banalne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać i oczywiście jak używać Mac OS. Pośród różnych urządzeń od Apple nieustannie rosnącą popularnością cieszą się komputery osobiste. Marka proponuje użytkownikom kilka modeli zróżnicowanych i naprawdę nieźle dopasowanych do potrzeb użytkowników. Od Apple MINI po Macbooki Pro i Air. Wszystkie wyposażone są w autorski system Mac OS. Warto najpierw poznać nieco teorii, dlatego że podejście do Mac OS istotnie różni się od Windowsa. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nasza Akademia Maca. Dlatego warto przynajmniej rozważyć za i przeciw przejściu na korzystanie z maszyn Apple. A jeśli już zdecydujecie się Państwo na korzystanie z urządzeń tej ciekawej marki to zapraszamy Was do siebie.

Oczywiście z punktu widzenia użytkownika rozpoczynającego korzystanie z maszyn Apple, to wcale nie musi być takie oczywiste. Zależnie od tego czy przesiadamy się z Windowsa, w którym pracowaliśmy i bawiliśmy się do tej pory, czy też od razu MacOSx jest pierwszym systemem z jakim mamy do czynienia to reakcje są mniej lub bardziej nerwowe na nowy system. Użytkownicy Windowsa mają już pewne przyzwyczajenia i wpojoną konkretną automatyczność działań. Natomiast nowi użytkownicy, bez doświadczenia z systemami operacyjnymi mogą zagubić się w gąszczu nowych informacji. Nie mniej MacOS stwarza wrażenie systemu intuicyjnego. Aby się go nauczyć i zweryfikować tę opinię zapraszamy do nas. Nasza Akademia Maca czeka na Was z otwartymi drzwiami.

Zdecydowanie efektywniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Warto zaznaczyć, że kwestia jak obsługiwać Macbooka i pozostałe urządzenia Apple to nie tylko poznanie samego Mac OS. Wskazówki co do tematów niezbędnych użytkownikowi do swobodnej pracy na Mac OS znajdziesz obok. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedniego antywirusa dla Macbooka.

Obsługa Mac OS z zasady jest spójna pod kątem wersji oprogramowania. Nieco różni się technika pracy zależnie od użąytkownika, a zdecydowanie inaczej dla dziecka.Jak używać Mac OS i jak go dostować uczymy zarówno młodych jak i strszych użytkowników. Na prośbę klienta komputerami zajmie się też nasz informatyk Mac.

Jak używać Mac OS
  • Po pierwsze konfiguracja Mac, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
  • Sprzątanie i bezpieczne dane - wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wykonywanie kopii oraz uaktualnianie zasad bezpieczeństwa.
  • Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  • Backup Mac - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
  • Aktualizacja Mac - czyli dbałość o bezpieczeństwo i płynność działania systemu.
  • Uczymy ponadto pracy na różnych urządzeniach Apple, od Macbooków, po AppleWatch
  • Pokazujemy tricki i uczymy edycji ustawień pod kątem bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa dzieci, korzystających z urządzeń.
  • Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, od flagowej pary iPhone - Macbook, cała sieć domową/firmową, a nawet "inteligentny dom".

Polecamy nasze inne kursy: