Jak pobrać zdjęcia z Facebooka?

Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. A co jest najpopularniejszym sposobem komunikacji? Obraz. Czyli zdjęcia. Nawet nie dźwięk, a właśnie obraz, ponieważ nadal jesteśmy w pierwszej kolejności wzrokowcami. Jeśli połączymy te dwie rzeczy to otrzymamy gigantyczną liczbę zdjęć i innych obrazów, n grafik okolicznościowych umieszczonych na serwerach FB. Póki użytkownik je tam umieszcza to wszystko idzie łatwo. W pewnym momencie użytkownik jednak zastanowi się co zrobić gdy chce mieć wszystkie umieszczone grafiki u siebie na dysku? Nic trudnego. Instrukcję podajemy poniżej.

Jak pobrać zdjęcia z Facebooka?

Przede wszystkim po kolei

Właściwie powód ściągania zdjęć z FB jest tutaj nieważny. Wszystko jedno czy usuwamy konto, czy robimy backup, czy szukamy danej fotografii. Procedura jest ta sama. Warto uświadomić sobie, z jeśli usuwamy zdjęcia lub konto FB to umieszczone tam obrazy przestają istnieć, więc nie będzie do nich dla nas dostępu.

Zatem do dzieła! Możesz pobrać wszystkie obrazy jednocześnie i tutaj oprowadzimy Cię, jak pobrać zdjęcia z Facebooka.  Robi się to za pomocą przeglądarki.

O czym pamiętać?

Zbiorcze pobieranie wszystkich obrazów tworzy folder główny. Pobiera też inne dane znajdujące się w określonych folderach. Dlatego liczba filmów i zdjęć, które umieszczasz na Facebooku określa, jak długo będzie trwało pobranie. Po ukończeniu procesu otrzymasz powiadomienie i najpewniej również mail z Facebooka.

Jak pobrać zdjęcia z Facebooka inaczej?

Można oczywiście obrazy i multimedia pobierać przez iPhone'a. Można też pobierać zdjęcia z grupy na Facebooku. Jednak o tych dwóch tematach w następnym artykule.

Jak pobrać zdjęcia z Facebooka - INSTRUKCJA

Jak pobrać zdjęcia z Facebooka?
 1. Otwórz przeglądarkę internetową
 2. Zaloguj się na swoje konto Facebook
 3. Kliknij ikonę strzałki w dół w prawym górnym rogu okna
 4. Wybierz „Ustawienia i prywatność”
 5. Następnie „Ustawienia”
 6. Wybierz „Twoje informacje z Facebooka” - z lewej strony okna
 7. Teraz kliknij „Pobierz swoje informacje”
 8. Domyślnie są wybrane wszystkie kategorie. Kliknij „Odznacz wszystko”. Kliknij opcję „Zdjęcia i filmy”
 9. Określ zakres dat, format (HTML lub JSON) i jakość multimediów do pobrania
 10. Kliknij przycisk „Utwórz plik” w prawym rogu. Automatycznie rozpocznie się tworzenie pliku zawierającego wszystkie zdjęcia i filmy - pozwól na to.
 11. Na koniec przejdź do zakładki „Dostępne kopie” na tej samej stronie, na której uruchomiono pobranie.
 12. Kliknij w przycisk „Pobierz” obok gotowego pliku. Zapiszesz go w ten sposób na swoim dysku komputera.

Polecamy nasze inne kursy: