Jak korzystać z Mac MINI - przydatne wskazówki

Mac MINI jest jednym z ciekawszych zwłaszcza wizualnie projektów Mac. Pamiętacie Państwo jeszcze takie komputery, które można było nosić jak walizkę? Czyli iMac np. G3? Mac MINI jest daleko rozwiniętym następcą. Mała kostka, poręczna i wydajna, możliwa do ustawienia aż w miejsca absurdalnie małe. Do tego po prostu ładny i estetyczny. Ponieważ kostka jest dość enigmatyczna, dziś podamy kilka wskazówek jak korzystać z Mac MINI. Poniżej znajdziecie również stałą listę pnktów obowiązkowych dla bezpiecznego i sprawnego używania komputerów Mac.

Używaj Maca MINI bezpiecznie dla siebie i dla maszyny.

Mac MINI oczywiście musi być podłączony do monitora i klawiatury, to minimum. Mysz ułatwia pracę, ale da się i bez tego, jeśli dobrze wyszkolony użytkownik usiądzie do systemu. Podstawą jest prawidłowy rozruch. Załadowanie systemu z dysku jest automatyczną procedurą, ale nie należy wtedy niczego podłączać ani próbować resetować komputera, czy podawać komend innych niż dedykowane, np. do ustawień. Jeśli ładujesz system z zewnętrznego źródła przeczytaj artykuł o tym dlaczego pojawia się blokada Macbooka. Należy brać też pod uwagę wersję oprogramowania Mac OS x jaka stoi na dysku i jej aktualizacji. Warto zaznaczyć, że decydowanie efektywniej jest poznawać system i urządzenie pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Należy również zaopatrzyć się w odpowiedniego antywirusa dla Macbooka.

Jak korzystać z Mac MINI technicznie?

Kolejną kwestią jest poznanie składników i ich funkcji w systemie. Topografia jest bardzo ogólnie odwrotna niż Windows z wyjątkiem dolnego paska. Zależnie od tego czy przesiadamy się z Windowsa, w którym pracowaliśmy i bawiliśmy się do tej pory, czy też od razu Mac OSx jest pierwszym systemem z jakim mamy do czynienia to reakcje są mniej lub bardziej nerwowe na nowy system. Użytkownicy Windowsa mają już pewne przyzwyczajenia i wpojoną konkretną automatyczność działań. Natomiast nowi użytkownicy, bez doświadczenia z systemami operacyjnymi mogą zagubić się w gąszczu nowych informacji. Nie mniej MacOS stwarza wrażenie systemu intuicyjnego. Aby się go nauczyć i zweryfikować tę opinię zapraszamy do nas. Nasza Akademia Maca czeka na Was z otwartymi drzwiami.

Nieoczywistą kwestią jest, że Mac MINI jest konstrukcją analogiczną do DELL, przeznaczoną do urzytku w pozycji poziomej. To jak korzystać z Mac MINI z każdym uruchomieniem staje się jaśniejsze. Obsługa co do zasady jest spójna i instynktowna. Jest to typowy Mac'owski system operacyjny, gdzie wystarczy zapamiętać i zrozumieć poszczególne ikony i polecenia. Nieco różni się technika pracy zależnie od użytkownika, a zdecydowanie inaczej dla dziecka. Jak używać Mac OS i jak go dostawać uczymy zarówno młodych jak i starszych użytkowników. Na prośbę klienta komputerami zajmie się też nasz informatyk Mac.

Jak korzystać z Mac MINI

Jak używać Mac MINI? STAŁE WSKAZÓWKI

  • Po pierwsze konfiguracja Mac, a w przypadku sprzętu odziedziczonego po poprzednim użytkowniku - reinstalacja lub aktualizacja oprogramowania
  • Sprzątanie i bezpieczne dane - wyrzucenie pozostałości, zbędnych plików oraz odinstalowanie niepotrzebnych aplikacji i wykonywanie kopii oraz uaktualnianie zasad bezpieczeństwa.
  • Po drugie personalizacja - czyli dopasowanie komputera do swoich potrzeb i upodobań. Wiadomo, że przyjemniejsza praca jest wydajniejsza i nie męczy użytkownika w tak dużym stopniu.
  • Backup Mac - czyli wykonanie kopii zapasowej systemu i danych, najczęściej wykonywane za pomocą Applowskiego Time Machine.
  • Aktualizacja Mac - czyli dbałość o bezpieczeństwo i płynność działania systemu.
  • Pomożemy również w podłączeniu i sparowaniu urządzeń, ustawimy całą sieć, a nawet "inteligentny dom".

Polecamy nasze inne kursy: