iPhone dla dziecka

PJMASKS: Hero Aacademy

Dostęp dzieci do telefonii komórkowej i Internetu to z jednej strony ogromna wygoda. Z drugiej jednak strony narażanie naszych pociech na wpływ nieomal całkiem otwartego świata to ryzyko. Nasze córki i synowie nie będą pamiętać świata bez Internetu i telefonu w kieszeni. Przenośne urządzenie umożliwiające dostęp do nieskończonej ilości portali i stron to pokusa, ale i ryzyko. Bardzo wielu rodziców lęka się zbyt wcześnie wyposażyć swą latorośl w sprzęt do komunikacji nawet, jeśli to wymarzony iPhone. Portale społecznościowe – na przykład Facebook – wprowadzają dolną granicę wieku użytkowników. Wszystko to ma prosty cel – ochronę przed światem dzieci, które będą go tworzyć za jakiś czas. Oparte na nostalgii stwierdzenie pokroju „ja w Twoim wieku tego nie potrzebowałem” to obosieczny miecz. Z jednej strony przecież faktycznie – nie potrzebowaliśmy tego, bo nie wiedzieliśmy, jakie to użyteczne. Z drugiej jednak rzeczywiście – pewien rodzaj użytkownika należy chronić przed określonym rodzajem środowiska. Dlatego właśnie konfiguracja iPhone dla dziecka jest bardzo istotna z punktu widzenia rodzica.

Jakie są możliwości takich funkcji?

System operacyjny tych urządzeń wyposażono w udogodnienia, które mogą brzmieć z początku jako niemiłe metody kontroli. Pomijając i te,  sposób iPad lub iPhone da się przekształcić w bardzo użyteczny sposób. Dzięki temu ów sprzęt staje się znacznie bardziej przyjazny rodzinie i komunikacji wewnątrz niej, niż można się spodziewać. Czy chcesz poznać tajniki działania tych mechanizmów?Na szczęście twórcy nadmienionego urządzenia zadbali o to, by ich produkt przyjazny był nie tylko nam, ale i naszym dzieciom. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym funkcjom można iPhone lub iPad przystosować do sposobu, w jaki korzystać powinna z niego nasza pociecha.

iPhone dla dziecka

Można – słowem wstępu – ustalić w razie potrzeby ramy czasowe korzystania z produktu Apple i mieć wgląd w częstotliwość, z jaką nasza pociecha z niego korzysta. Możliwe jest też ustawienie przypomnień o porze snu lub włączenie filtru niebieskiego światła oszczędzającego wzrok. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasze dziecko będzie spędzać więcej czasu poza światem Internetu, z nami. Większa ilość godzin w realnym świecie pomoże budować lepiej relacje w najważniejszym okresie życia. Oczywiście, iPhone lub iPad nie muszą być awatarem zła wcielonego i interpretowane jako tylko zagrożenie na którym można blokować strony dla dorosłych. Sprzęt ten można przekształcić w wygodne narzędzie do nauki wyciszając przy tym rozpraszające treści. Korzystając z fascynacji dzieci technologią przemycić można im duże ilości wiedzy. Przyswajanie jej sprawi im przyjemność.

Więcej funkcji

Połączenie kont dystrybutorów mediów wewnątrz rodziny sprawi, że dostęp do subskrypcji zostanie udostępniony także naszym dzieciom. Dzieci kochają robić zakupy i nie powinno się im tego zabraniać w rozsądnej ilości. Ustawienie limitów na transakcje w AppStore lub iTunes pomoże stworzyć w dziecku poczucie samodzielności a nam zapewni spokój ducha o stan konta. Udostępnianie sobie nawzajem zdjęć, filmów lub  zdarzeń kalendarza także jest możliwe. System skonstruowany jest tak, aby był wygodny i ułatwiał wspólne życie.

Inną zaletą tych technologii jest możliwość lokalizowania naszej pociechy lub otrzymywania notyfikacji, gdy opuści ono szkołę, dom lub inne ustalone przez ciebie miejsce. Jest to bardzo przydatne, gdy chcemy być pewni, że jest ono bezpieczne. Monitorowanie tego, jak prowadzony jest samochód przez nasze starsze dzieci również jest możliwy.

Co istotne, iPhone dla dziecka przekształcić można w bazę danych  o jego stanie zdrowia – to najpewniej jest zawsze przydatne. Możliwe jest też wysyłanie notyfikacji z SOS.

Wszystkie te funkcje dostępne są w kursie, jaki chcemy Ci zaoferować. iPhone nie jest straszny dla dziecka, tym bardziej nie musi być dla nas.

Więc jeśli chcesz dowiedzieć się, jak:

 • ustawić iPhone lub iPad swemu dziecku,
 • dać mu dostęp do iTunes ,lub AppStore bez ryzyka bankructwa,
 • zablokować nieodpowiednie strony lub pliki wideo,
 • zamienić iPad lub iPhone dziecka w platformę nauki,
 • ograniczyć elementy rozpraszające,
 • określić ramy czasowe korzystania z urządzenia,
 • mieć wgląd w to, jak często używany jest przez dziecko iPhone lub iPad,
 • ustawienie przypomnień pory snu,
 • współdzielenie filmów, muzyki i aplikacji,
 • współdzielenie zdjęć, filmów i kalendarza,
 • włączenie filtru niebieskiego światła,
 • monitorowanie lokalizacji twojej pociechy,
 • dostawanie notyfikacji, gdy opuści ono szkołę lub dom,
 • pomóc nastolatkom w bezpieczniejszym prowadzeniu samochodu,
 • wysyłanie informacji SOS,
 • przechowywanie dokumentacji medycznej,
 • i wiele więcej

Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, skontaktuj się z nami klikając w ten link

Znajdziesz nas też nasz  facebook