Instrukcja obsługi Mac OS x

Przez początki z MacBookiem przechodzi każdy jego użytkownik. Oczywiście radzi sobie w różnym stopniu, zależnie od biegłości i stanu już posiadanej wiedzy. Trudno jednoznacznie określić, czy łatwiej mają nowicjusze bez wiedzy, czy użytkownicy Windows/Linux/itp., mający swoje nawyki. Trochę różnic jest również przy rozpoczynaniu pracy z nową maszyną prosto ze sklepu, a tzw. używką, np. odziedziczoną po innym pracowniku. Każdą maszynę, aby nam dobrze służyła trzeba najpierw "poustawiać". Czyli w grę wchodzi konfiguracja Mac. Jest jeszcze jedno kryterium różnicujące sposób konfiguracji i są to potrzeby i sposób korzystania użytkownika indywidualnego i pracownika. Inne priorytety są uwzględnia konfiguracja Mac w pracy, a inne w domu. Choć może być to nierzadko ten sam komputer.

Co oznacza konfiguracja Mac?

Instrukcja Mac OS x to podstawa, zawiera merytoryczne wskazówki, jednak jest treścią, która nie zawsze może rozwiązać problem użytkownika. W przeciwieństwie do żywego instruktora, konsultanta, czy serwisanta. Z naszymi trenerami możecie Państwo nie tylko nauczyć się obsługi Maca, a również przepracować indywidualne zagadnienia z Macookami. Dlatego stworzyliśmy warsztaty i konsultacje, obok standardowych szkoleń.

Dla naszych pracowników, pasjonatów Apple te komputery nie mają tajemnic. Natomiast nasi konsultanci przygotują Państwu indywidualnie dobrany program szkolenia, dopasowany do wymagań i umiejętności. Ustalą najdogodniejszy termin i rozkład godzinowy oraz dobiorą instruktora. Instruktorzy wytłumaczą obsługę i nauczą wielu przydatnych umiejętności, których nie nauczy Państwa sama instrukcja obsługi Mac OS x. Korzystając z doświadczenia w użytkowaniu urządzeń Apple jesteśmy w stanie zaproponować szkolenia również osobom o zaawansowanym poziomie. Wtedy możemy np. ukierunkować szkolenie na przyśpieszenie pracy, pokazać i pomóc dobrać najlepsze formy zabezpieczenia danych i ich synchronizacji.

Instrukcja obsługi Mac OS x

Słowo o zastwosowaniu instrukcji do nowych maszych. Jeśli mamy fabrycznie nowy komputer, wtedy sprawa jest dość oczywista. Konfiguracja zaczyna się "na czysto", natomiast gdy dostajemy komputer używany, dodatkowo bezpośrednio po poprzednim użytkowniku trzeba zacząć od posprzątania, a czasem nawet reinstalacji MacOS. Konfiguracja Mac to zawsze przegląd parametrów i zawartości. My zaczynamy zawsze od inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania. Sprawdzamy na jakich kontach są aktywowane aplikacje, np. Photoshop, czy Adobe Reader. .Jeśli są prywatne, staramy się zmienić konto na firmowe. Umożliwiamy nowemu posiadaczowi ustawienie własnych haseł. Uczymy też ciekawych metod, jak stworzyć silne hasło. Dodatkowo warunkują konfigurację MakBooka indywidualne cechy użytkownika, zarówno jego doświadczenie jak i styl użytkowania.

Łącz metody dla Twojej wygody!

Instrukcja obsługi Mac OS x to informacje dotyczące użytkowania systemu w sposób prawidłowy i skuteczny. Na instrukcji można oprzeć wiele elementów konfiguracji, jednak przez owa instrukcję trzeba przebrnąć. Nie namawiamy do lenistwa, ale proponujemy ułatwienia. Szkolenie z konfiguracją ma tę przewagę nad instrukcją, że do dyspozycji użytkownika jest żywy człowiek z wiedzą i doświadczeniem. Zdecydowanie szybciej potrafi informacje wydobyć instruktor z głowy niż użytkownik z podręcznika obsługi. Z drugiej strony szkolenie jest z reguły jednorazowe, a instrukcję mamy zawsze do dyspozycji. Chyba, że mamy psa o niespożytej energii, wtedy faktycznie może być różnie.

Konfiguracja Mac za pomocą instrukcji oraz z pomocą instruktora jest idealnym połączeniem. Z instruktorem przećwiczycie elementy ważne, instrukcja w razie potrzeb przypomni co gdzie znaleźć. Zdecydowanie łatwiej jest tez zrozumieć terminologię jaką posługuje się instrukcja obsługi Mac OS x jeśli wcześniej wyjaśni nam ją trener.

Polecamy nasze inne kursy: