Instalacja Mac OS

Apple do swoich komputerów i urządzeń mobilnych daje swój producencki system już zainstalowany. Z reguły. Jeśli kupujesz Maca nowego z systemem, lub używanego już pracującego. Inaczej ma się sytuacja, gdy musimy zainstalować system samodzielnie. Czy to z powodu awarii, czy też po prostu musimy go zaktualizować ręcznie do nowej wersji lub mamy maszynę "gołą", czyli bez systemu. Można najprościej oddać komputer do serwisu informatycznego lub skorzystać z opieki informatycznej. Ale można oczywiście zrobić to samemu. Jeśli czujesz się na siłach, drogi użytkowniku, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy w kilku krokach jak zainstalować system Mac.

Jak przebiega instalacja systemu Mac?

Można komputer oddać specjaliście, który ponosi odpowiedzialność za zainstalowanie prawidłowo systemu oraz ew. zabezpieczenie danych jeśli takie jest życzenie klienta. Jeśli jednak chcesz wykonać instalację samodzielnie, poniżej podajemy kroki do wykonania. Warto również abyś zapoznał się przed instalacją z artykułem o aktualizacji Mac i o tym jakie są przejawy, ze "coś poszło nie tak". Polecamy również lekturę artykułu o backupie danych na Mac, co warto wykonać przed instalacją lub aktualizacją systemu.

 

Instalacja Mac OS

3. Jeśli teraz potrzebujesz zainstalować inną  aplikację do pracy należy pobrać jej instalator programu ze strony producenta. Pamiętaj aby było to zaufane źródło pobierania.Instalacja aplikacji flash na MacOS (10.15 i nowsze)

  1. Należy pobrać paczkę Adobe AIR.framework.zip korzystając z linku: https://download.fillup.pl/down/MacOS/Adobe%20AIR.framework.zip
  2. Następnie należy rozpakować zawartość paczki do katalogu: Macintosh HD/Biblioteki/Frameworks
instalacja systemu Mac
instalacja systemu Mac

3. Jeśli teraz potrzebujesz zainstalować inną  aplikację do pracy należy pobrać jej instalator programu ze strony producenta. Pamiętaj aby było to zaufane źródło pobierania.

4. Na koniec kliknij dwukrotnie na instalator.

5. W sytuacji gdy po instalacji wyświetli się komunikat "Nie można otworzyć pliku e-pity; Apple nie może sprawdzić, czy nie zawiera złośliwego oprogramowania." należy kliknąć w Pokaż w Finderze

Jak_zainstalować_system_mac_3

Jeśli instalacja systemu Mac powoduje problemy?

Po powyższych krokach aplikacja powinna zbyć już poprawnie zainstalowana i uruchomiona. Jeśli jednak mimo poprawnej instalacji programu na ekranie nadal wyświetla się instalator - należy wymusić jego zamknięcie.

instalacja systemu Mac

Polecamy nasze inne kursy: