Funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wstrzymana

26 lipca 2023... data, która pojawia się w mailach kierowanych do użytkowników Apple. Dostajemy sporo próśb o pomoc i wyjaśnienie tej kwestii. Dlatego zapraszamy do lektury artykułu. Postaramy się Was uspokoić i nakierować, a także nakreślić co powinien zrobić użytkownik by zabezpieczyć dane. Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest problematyczna opcja i co oznacza, że Funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wstrzymana?

Co oznacza, że Funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wstrzymana?

Mój strumień zdjęć jest (jeszcze) funkcją pozwalającą ładować i przechowywać zdjęcia w wirtualnej strukturze Apple. Usługa ta zostanie wyłączona na rzecz przechowywania danych w iCloud Zdjęcia. Najpierw funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wstrzymana i nie będzie możliwe przesianie zdjęć już od 26 czerwca 2023r. Zasoby przesłane przed tą datą będą przechowywane w usłudze iCloud jeszcze 30 dni od daty ich przesłania. Następnie funkcja Mój strumień zdjęć zostanie zlikwidowana, awraz z nia zasoby. W to miejsce ozostanie ZDJĘCIA iCoud. Rozwiązaniem jest ręczna migracja zdjęć, o czym pod koniec artykułu. Natomiast dokładną instrukcję krok po kroku znajdziesz w artykule pt.: JAK PRZENIEŚĆ ZDJĘCIA DO ICLOUD.

Funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wstrzymana

Główna usługa, czyli Zdjęcia w iCloud współpracuje ze stałą aplikacją Zdjęcia. Pozwala przechowywać zdjęć i nagrań wideo, ale w usłudze iCloud. Możesz je standardow uaktualniać zasoby na iPhone, iPad, iPod touch, Mac, Apple TV, jak również na stronie iCloud.com. I to jest droga do rozwiązania sytuacji, gdy funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wyłączona. O tym poniżej.

Co zrobić, gdy funkcja Mój strumień zdjęć zostanie wyłączona?

Właściwie po tym to już nic nie da się zrobić. Ale zawsze warto NIE PANIKOWAĆ. Dlatego Apple informuje o planie likwidacji funkcji z wyprzedzeniem. Należy zadziałać niemal maszynowo, ale zawczasu. Są dwa najprawdopodobniejsze scenariusze:

JEŚLI MASZ WSZYSTKIE ORYGINAŁY...

  • ...faktycznie na lokalnym dysku, czyli w komputerze, jak również jako kopii zapasowej itd, to nie musisz robić nic.
  • Wgraj zasoby (filmy i fotografie) na iCloud Zdjęcia i gotowe.
  • Po podanym przez Apple 30 dniowym terminie zdjęcia przechowywane za pomocą Mojego Strumienia Zdjęć zostaną skasowane a narzędziewycofane z użytku.
  • Zdjęcia i nagraniabędzie możnaogądaći ściągaćza pomocą iCloud jak dotychczas.

JEŚLI NIE MASZ WSZYSTKICH ORYGINAŁÓW...

  • ...faktycznie na swoim dysku, czyli w komputerze, czy też w kopii zapasowej itd, lub nie jesteś pewein czy masz wszystko to MUSISZ ŚCIĄGNĄĆ ZDJĘCIA Z MOJEGO STRUMIENIA ZDJĘĆ do siebie na dysk komputera
  • Następnie wgraj zasoby (filmy i fotografie) na iCloud Zdjęcia i gotowe.
  • Po podanym przez Apple 30dniowym terminie zdjęcia przechowywane za pomocą Mojego Strumienia Zdjęć zostaną skasowane a narzędziewycofane z użytku.
  • Zdjęcia i nagrania będzie można ogądać i ściągać za pomocą iCloud jak dotychczas.

Polecamy nasze inne kursy: