Brak synchronizacji wysłanych na Mac

Jeżeli używamy poczty utrzymywanej na zewnętrznym serwerze pocztowym (np. nazwa, ovh, home) w aplikacji Mail na komputerze Mac albo telefonie iPhone, zdarza się że folder „Sent” /„Wysłane” nie synchronizuje się poprawnie. Brak synchronizacji wysłanych na Mac następuje dlatego, że iPhone używa standardowo folderu „Sent” do synchronizacji wysłanych wiadomości. Natomiast Mail na Mac’u używa folderu „Wiadomości Wysłane” lub „Sent Messages”. Dlatego musimy doprowadzić do stanu, w którym urządzenia będą używały jednego i tego samego folderu do synchronizacji wiadomości wysłanych. Jest jednak jeden problem, gdyż iPhone nie pozwala zmieniać ustawień wysyłanych wiadomości. Możemy to natomiast zmienić w przypadku wersji programu Mail na komputerach Mac.

Synchronizacja „Sent” – od czego zacząć ?

Jak już wspominaliśmy iPhone nie daje możliwości zmiany ustawień. Będziemy więc dążyć do sytuacji, w której wysłane wiadomości znajdą się w folderze „Sent”. Aby to zrobić:

1.  Zaloguj się do poczty
2. Następnie przejdź do folderu „Wiadomości wysłane”
3. Zaznacz wszystkie wiadomości
4. Przenieś je do folderu „Sent” znajdującego się poniżej

Mail na Mac i IPhone nie synchronizuje folderu „Wysłane”
Brak synchronizacji wysłanych na Mac

Jak zmienić ustawienia na Mac

Gdy pojawia się brak synchronizacji wysłanych na Mac ważne jest aby odnaleźć wszystkie foldery, w których trzymana jest poczta wysłana. W zależności od wersji oprogramowania na Mac foldery te bywają różnie nazwane. Należy odnaleźć jeden właściwy folder - zwykle jest to ten najmłodszy- i przenieść tam całą pocztę. Należy również wskazać w ustawieniach poczty właśnie ten wybrany folder jako katalog docelowy dla przechowywania poczty wysłanej. Na koniec słowo o bezpieczeństwie danych. Pamiętaj, aby cyklicznie tworzyć backup Mac'a li wiedzieć jak korzystać z Time Machine. Jeśli chcesz nauczyć się więcej i usprawnić pracę na Mac oraz pobawić się z komputerem - zapraszamy na nasze szkolenia SZKOLENIA MAC.

Polecamy nasze inne kursy: