Big Sur

Big Sur to nowy system Maca. No może nie taki całkiem, bo wyszedł już jesienią 2020 r. Warto zastanowić się nad przejściem na niego, jeśli wasza maszyna udostępnia aktualizację. Zwłaszcza jeśli lubicie wzornictwo i organizację systemu iOS, czyli tego który stoi na iPhone'ach i iPadach. Dziś przybliżymy wam jak wygląda i do czego nadaje się nowy system Big Sur od korporacji Apple. Po pełny materiał zapraszamy na kanał YT lub do obejrzenia filmu pod koniec artykułu.

Co i jak z Big Sur?

Skąd wziąć? Żeby to sprawdzić należy otworzyć jabłuszko z menu, następnie mój Mac i aktualizacje. Zależnie od modelu powinniście zobaczyć okienko podobne, lub takie samo jak to obok.

Organizacja i nowe ikony, oraz centrum zarządzania. Powoli system komputerowy Apple'a migruje w stronę organizacji i wyglądu systemów iOS. Powód? Ponad milion aktywnych urządzeń, z czego przytłaczająca większość to iPhony i iPay. Ogólnym trendem jest, że użytkownicy najpierw zaczynają od korzystania z tych właśnie urządzeń. Dlatego przesiadając się na Macbooka będą mile zaskoczeni znajomym wyglądem. Ponadto nowy autorski układ M1 w Macbookach pozwoli większości jeśli nie wszystkim istniejącym aplikacjom działać właśnie na Big Sur. O nowym M1 pisaliśmy w artykule M1 lepszy od Intela.

Na czym można się przejechać? Na organizacji, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do dawnych ustawień i ikon systemu Mac.

Bardzo dobrze rozwinięty jest system ochrony prywatności. Nadal świetnie działa integracja systemu z inteligentnym domem, do czego służy cały panel sterujący w Big Sur. Natomiast jeśli potrzebujecie ustawić  parametry z powyższych kategorii lub nauczyć się i zaktualizować system -  oferujemy pełną obsługę informatyczną i kursy z Mac OS i Big Sur. Więcej informacji znajdziecie w artykule opieka informatyczna.

Big Sur

Instalacja to nie wszystko...

Poprawne skonfigurowanie urządzeń i usług to podstawowy krok, by móc z nich skutecznie korzystać. Niemniej jednak bez wiedzy i umiejętności jak to robić na wiele się nie zda. Dlatego też, aby kompleksowo obsługiwać naszych klientów oferujemy różne rodzaje szkoleń dla użytkowników sprzętu Apple. Podczas takiego szkolenia uczymy nie tylko obsługi urządzenia, ale również samodzielnej podstawowej modyfikacji ustawień, zasad bezpieczeństwa w domu i w pracy przy korzystaniu z urządzeń oraz omawiamy z jakimi kwestiami należy zgłaszać się do nas, a a z jakimi do wypadałoby radzić sobie samodzielnie. Szkolenie obejmuje zarówno początki pracy z MacBookiem, jak i bardziej tematyczne kwestie, np. praca w PowerPoint na iPad. Przeprowadzimy kompleksowy kurs obsługi systemu mac OS, nauczymy organizacji systemu, pokażemy jak usprawniać pracę i na co uważać.  Wszystko w bezstresowej atmosferze z profesjonalnymi szkoleniowcami, którzy również prywatnie są pasjonatami sprzętu marki Apple.

O czym trzeba pamiętać?

Polecamy nasze inne kursy: